• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Zgłoszenia do PES już tylko przez SMK

kan
16-05-2017, 11:13
Zgłoszenia do PES już tylko przez SMK Od początku maja br zgłoszenia do egzaminu tylko przez SMK (fot. pixabay)
Od 1 maja br obowiązują nowe procedury przystępowania do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego (PES). Zgłoszenie  może zostać złożone wyłącznie za pośrednictwem Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych (SMK).

Przypominamy, że z 1 maja 2017 r. weszły w życie znowelizowane przepisy ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty dotyczące m.in. kształcenia specjalizacyjnego lekarzy i lekarzy dentystów. O ich znaczeniu w praktyce już w infoDENT24.pl pisaliśmy.
W pierwszej kolejności wdrażane będą nowe procedury w zakresie przystępowania do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego (PES).

 Na złożenie wniosku o przystąpienie do PES w sesji jesiennej 2017 r. jest czas do 31 lipca. To oznacza, że w tym czasie należy:

- założyć konto w SMK;
- uzyskać potwierdzenie tożsamości, czyli uwierzytelnienie oraz weryfikację uprawnień;
- wygenerować wniosek w celu uzyskania potwierdzenia odbycia szkolenia specjalizacyjnego zgodnie z programem specjalizacji;
- złożyć wniosek o przystąpienie do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego (PES).

Przy czym należy pamiętać, że potwierdzenie zrealizowania szkolenia specjalizacyjnego zgodnie z programem specjalizacji może zająć ponad miesiąc. Dlatego trzeba tę procedurę rozpocząć odpowiednio wcześnie. Dotyczy to lekarzy dentystów, którzy do PES przystępują na jesieni po raz pierwszy. Natomiast od razu po założeniu konta w SMK i stosownej weryfikacji mogą składać wniosek o przystąpienie do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego ci dentyści, którzy ponawiają próbę zdania PES oraz lekarze, którzy uzyskali już potwierdzenie dotychczasowego dorobku naukowego i zawodowego.

Czytaj także: Dlaczego ograniczono termin aplikowania o LDEK do końca czerwca
LDEK 8 września 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH