• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Zaproszenie na konferencję onkologiczną

ms
27-06-2017, 11:28
Zaproszenie na konferencję onkologiczną Fundacja „Z uśmiechem przez życie”
W ciągu ostatnich trzech dekad liczba zachorowań na nowotwory złośliwe wrosła w Polsce ponad dwukrotnie i będzie rosła w szybko starzejącym się społeczeństwie.

W mediach dużo mówi się na temat raka piersi, raka szyjki macicy, jest wiele akcji zachęcających do profilaktyki. Dopiero od niedawna zaczyna się jednak mówić o nowotworach głowy i szyi, będących na 6 miejscu pod względem częstotliwości występowania.

Jednym z tych nowotworów jest rak jamy ustnej, wykrywany najczęściej w późnych stadiach rozwoju. A przecież jama ustna to miejsce, które ogląda u swoich pacjentów każdy lekarz dentysta. To jeden z powodów, dla których stomatolog powinien być „lekarzem pierwszego kontaktu” w wypadku tego nowotworu.

Od ponad 5 lat Fundacja „Z uśmiechem przez życie” namawia lekarzy dentystów do pełnienia tej roli - do zachowania czujności onkologicznej.

„Dlatego też objęliśmy honorowym patronatem kolejną konferencję na temat profilaktyki onkologicznej w gabinecie stomatologicznym – „Rak jamy ustnej - jak rozpoznawać, jak reagować, jak rozmawiać, jak unikać roszczeń”. Odbędzie się ona 30 września 2017 roku w Warszawie. Zapisy na konferencję odbywają się na stronie jej organizatora: www.poldent.pl.” – czytamy w komunikacie.

Wykładowcami będą: lek. dent. Małgorzata Giezek-Kaczmarek, dr n. med. Zbigniew Hamerlak, lek. dent. Ewa Jańczak-Biegańska, lek. dent. Magdalena Pawelczyk-Madalińska

Program konferencji:
1.    „Czynniki ryzyka zachorowania na raka jamy ustnej - fakty i mity. Grupy ryzyka zachorowania na raka jamy ustnej - o czym warto wiedzieć”
lek. dent. Magdalena Pawelczyk-Madalińska 

2.     „Właściwe badania zewnątrzustne i wewnątrzustne z dokumentowaniem zmian patologicznych - na co trzeba zwracać szczególną uwagę i jak dobrze zbadać pacjenta”
lek. dent. Małgorzata Giezek-Kaczmarek

3.    „Leczenie ciężkich powikłań w okresie chemio i radioterapii nowotworów twarzoczaszki”
dr n. med. Zbigniew Hamerlak

4.    „Odpowiedzialność lekarza dentysty. Dokumentacja medyczna wizyt w gabinecie dentystycznym jako element zabezpieczenia się przed roszczeniami pacjentów”
lek. dent. Ewa Jańczak-Biegańska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH