PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Zachodniopomorskie: nowy konsultant w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją

ms
21-04-2015, 14:03
Zachodniopomorskie: nowy konsultant w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją Nowy konsultant w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją w województwie zachodniopomorskim
Dr n. med. Maciej Górski został nowym konsultantem w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją w województwie zachodniopomorskim. Powołanie wręczył wojewoda szczeciński Marek Tałasiewicz.

Nowy konsultant znajduje się w składzie prezydium ORL w Szczecinie, jest skarbnikiem, członkiem Komisji Stomatologicznej ORL, delegatem na Krajowy Zjazd Lekarzy

Dr n. med. Maciej Górski pracuje także jako adiunkt w Katedrze i Zakładzie Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

Konsultanci wojewódzcy wykonują zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów, które utworzyły zakłady opieki zdrowotnej, a także Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta. Konsultanci prowadzą również nadzór nad stroną merytoryczną doskonalenia zawodowego i szkolenia specjalizacyjnego lekarzy.

Do obowiązków konsultantów wojewódzkich należy między innymi kontrola dostępności świadczeń zdrowotnych, oraz przeprowadzanie kontroli podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych dotyczącej realizacji kształcenia i doskonalenia zawodowego lekarzy dentystów.
Zachodniopomorskie: nowy konsultant w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH