PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Z czego pytania podczas LDEK

23-10-2012, 04:59
Co w ramach LDEK (foto: sxc.hu)
Co w ramach LDEK (foto: sxc.hu)
Jak już pisaliśmy po raz pierwszy Lekarsko Dentystyczny Egzamin Końcowy (LDEK) będzie przeprowadzony w I połowie lutego 2013 r.

Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi do końca października 2012 r. uruchomić ma system składania wniosków o przystąpienie do pierwszego LDEK. Trzeba pamiętać, że osoba zamierzająca przystąpić do LDEK musi wypełnić stosowny wniosek na stronie internetowej CEM:

- do 30 listopada roku kalendarzowego poprzedzającego rok, w którym przeprowadzany jest egzamin –(w przypadku egzaminów wyznaczonych na I połowę lutego);

- do 30 czerwca roku kalendarzowego (w przypadku egzaminów wyznaczonych na I połowę września).

Coś wiadomo o pytaniach, które będą obowiązywać podczas każdego LDEK. W zasadzie jest to określenie proporcji pomiędzy poszczególnymi tematami z zakresu kształcenia przeddyplomowego.

Zagadnienia z zakresu:

-  stomatologii zachowawczej 46 pytań,

- stomatologii dziecięcej 35 pytań,

- chirurgii stomatologicznej 25 pytań,

- protetyki stomatologicznej 25 pytań,

- periodontologii 14 pytań,

- ortodoncji 20 pytań,

- medycyny ratunkowej 10 pytań,

- bioetyki i prawa medycznego 10 pytań,

- orzecznictwa lekarskiego 7 pytań,

- zdrowia publicznego 8 pytań

Wśród pytań z zakresu: stomatologii zachowawczej, stomatologii dziecięcej, chirurgii stomatologicznej, periodontologii i ortodoncji znajdzie się co najmniej 20 zagadnień z onkologii.

Szczegóły związane z organizacją i przeprowadzeniem określa rozporządzenie ministra zdrowia z 30 lipca 2012 r. w sprawie Lekarskiego Egzaminu Końcowego i Lekarsko - Dentystycznego Egzaminu Końcowego (Dz.U.12.903 z 8 sierpnia 2012 r.).

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
eduDENT   LDEP   CEM   LDEK  

POLECAMY W SERWISACH