PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

XV Dental Spaghetti nie tylko jubileuszowy, ale i wyjątkowy

ms
27-01-2016, 09:56
XV Dental Spaghetti nie tylko jubileuszowy, ale i wyjątkowy dr n. med. Maciej Żarow, zaprasza na XV Międzynarodowy Kongres Stomatologiczny Dental Spaghetti
- Gdy w 2000 r. marzyliśmy z profesorem Jerzym Krupińskim  i Kamillą Siekierski o kongresie z prawdziwego, europejskiego zdarzenia, nie spodziewaliśmy się, że coś, co wymyślimy przetrwa następne 15 lat i będzie znane w całej Europie – ocenia dr n. med. Maciej Żarow, zapraszając na XV Międzynarodowy Kongres Stomatologiczny Dental Spaghetti (11 - 12 marca 2016 r., Kraków).

Dr n. med. Maciej Żarow tymi słowy zwraca się do uczestników Dental Spaghetti.

Tak! To już XV - jubileuszowy Kongres! Mnóstwo wspomnień, wspaniałych wykładowców, genialnych slajdów klinicznych, nowych pomysłów i technik stomatologicznych, które przynosiły nam kolejne edycje Dental Spaghetti i mamy nadzieje, że przynosić będą jeszcze przez wiele lat.

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, skąd nazwa Dental Spaghetti wyjaśniam: wszystko zaczęło się od dr Marco Nicastro, który podczas pierwszego pobytu w Polsce (rok 2001) wprowadził modę nie tylko na piękną i estetyczną włoską stomatologię, ale miał też czas przyrządzać smakowite makarony. W ten sposób, rozmawiając o stomatologii, zajadaliśmy się włoskimi pastami przygotowanymi zawsze “al dente”.

Przez ostatnie 15 lat na Dental Spaghetti zdarzyło się naprawdę wiele. Prof. Lorenzo Vanini i prof. Camilo D’Arcangelo podczas sesji honorowych naszego kongresu i nieustannych burzy mózgów wpadali na nowe techniki zastosowania kompozytów…wydają teraz na ten temat nową książkę… Dr Walter Devoto spotykając się z prof. Angelo Putigniano tworzył zalążki słynnej Study Group: “Style Italiano”. Dyskusje w czasie i po Dental Spaghetti były inspiracją twórczą do nowych projektów, badań, innowacji… a dla nas inspiracją do jeszcze lepszej pracy z naszymi pacjentami. Przez 14 ostatnich lat kongresy i kursy Dental Spaghetti gościły ponad 3000 polskich i zagranicznych stomatologów… wielu z nich zaraziło się szeroko pojętą dyscypliną określaną mianem „stomatologii estetycznej”. Muszę przyznać, że Włosi „zarazili” także mnie i prof. Krupińskiego.

Ale do rzeczy! Czego możemy oczekiwać od XV Kongresu Dental Spaghetti? Jak zainteresować nowe pokolenie stomatologów, aby nie powiedzieli, że na każdym kongresie jest dzisiaj to samo „ble, ble, ble”.

Tworząc nową edycję Dental Spaghetti zawsze dużo rozmawiamy, bierzemy też pod uwagę dyskusje pokongresowe z ubiegłych lat. Dlatego też zmieniamy grono wykładowców - wszyscy podczas tegorocznego kongresu będą wykładać w Krakowie po raz pierwszy.

Doszliśmy do wniosku, iż dzisiaj dla nas, stomatologów, niezmiernie ważne jest uzyskanie wiedzy na temat wprowadzenia prostych technologii komputerowo-fotograficznych do naszej codziennej pracy. Mówiąc o prostych technologiach mam na myśli proste urządzenia jak telefon komórkowy, Ipad, najprostszy komputer.

Prof. Louis Hardan z Katolickiego Uniwersytetu w Bejrucie (Liban) jest światowym prekursorem zastosowania fotografii z telefonów komórkowych w gabinetach stomatologicznych. Jego wykład będzie dotyczył komunikacji lekarz - laboratorium - pacjent, za pomocą tych niezwykle prostych, tanich i pożytecznych urządzeń. Oczywiście nie zabraknie przypadków klinicznych - bo Louis to doskonały praktyk, szczególnie jeśli chodzi o pracę z materiałami kompozytowymi.

SŁOWA KLUCZOWE
Maciej Żarow   KRAKDENT   Targi w Krakowie   Dental Spaghetti  

POLECAMY W SERWISACH