• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

XI Kongres Dental News: one man show?

ms
15-01-2017, 18:42
XI Kongres Dental News: one man show? Stanley Miguel: wskazanie na Ivo Domagałę (foto: infoDENT24.pl)
infoDENT24.pl: Słuchając wypowiedzi gości XI Kongresu Dental News można dojść do przekonania, że ich obecność wśród wykładowców jest w zasadzie wynikiem starań prezydenta PTSS. Prawda to, czy wyraz szczególnej kurtuazji wobec szefa Towarzystwa?

Ivo Domagała, prezydent PTSS: Prawdą jest, że dzięki moim osobistym kontaktom udało się zaprosić do udziału w kongresie Stanley’a Miguela z Portugalii czy Livio Yoshinagę z Brazylii. W zasadzie angażowałem się w negocjacje dotyczące uczestnictwa w Dental News praktycznie każdego wykładowcy. Zdecydowanie nie jest natomiast prawdą, że to czym jest poznański kongres - wynika ze starań jednego człowieka. Tak nie jest. Przy organizacji Dental News działamy w silnej grupie, tworzy ją kilkadziesiąt osób, co najmniej kilka wzięło na siebie szczególnie dużo obowiązków. Są wśród nich: Katarzyna Leszczyńska, Magdalena Ściegienna, Monika Zubal, Kaja Dolatowska, Karina Figura, Kacper Kropielnicki, Urszula Szybowicz, Anna Andrzejewska, Michał Dudziński.

Czy nie istnieje obawa, że PTSS może być ofiarą własnego sukcesu, kolejny kongres, kolejne słowa uznania, wykładowcy, o których zabiegają organizatorzy sympozjów naukowych na całym świecie.  Spirala zadowolenia nie może być nakręcana w nieskończoność.
Ivo Domagała: Nie ścigamy się z własnym cieniem. Owszem próbujemy wyciągać wnioski z tego co zrobiliśmy dotychczas. Eliminacja niegdyś popełnianych błędów, pozwala działać bardziej efektywnie, ale nie stawiamy na bicie rekordów, nie o to chodzi. Podajmy choćby taki oto przykład. W tegorocznym kongresie weźmie udział ok. 1300 uczestników, podczas gdy w ubiegłorocznym było ich 1500. To skutek tego, że studenci przygotowują się do zimowej sesji egzaminacyjnej. Styczniowy termin XI Dental News wynika z faktu, że właśnie w tym okresie większość cenionych wykładowców mogła poświęcić nam swój cenny czas.

Czy jest jeszcze coś, co można będzie poprawić podczas kolejnego kongresu organizowanego przez PTSS.
Ivo Domagała: Zawsze istnieje taka możliwość. Mamy głowy pełne pomysłów. Już teraz mogę powiedzieć, że pracujemy nad aplikacją, która da nową jakość stronom rejestracyjnym naszych kongresów. Z nowości - wprowadzimy opcję płatności bezpośrednio za pośrednictwem stron kongresowych. To nie jedyne usprawnienie, ale szczegóły znane będą za kilka miesięcy, być może już w trakcie kolejnego kongresu PTSS w Szczecinie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Ivo Domagała   PTSS  

POLECAMY W SERWISACH