• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wyróżnienie dla pracy dyplomowej poświęconej reklamie stomatologicznej

ms
17-03-2015, 13:03
Wyróżnienie dla pracy dyplomowej poświęconej reklamie stomatologicznej Reklama stomatologiczna w prasie toruńskiej (źródło: Google maps)
Pracę licencjacką "Reklama stomatologiczna w prasie polskiej przełomu XIX i XX wieku" wyróżniono w konkursie Towarzystwa Miłośników Torunia.

Po raz 23. Towarzystwo Miłośników Torunia zorganizowało konkurs, którego celem jest promocja miasta. Przyznano 12 nagród młodym naukowcom za najlepsze prace magisterskie i dyplomowe. Absolwenci pisali o Toruniu z różnych perspektyw, ale w tym roku najpopularniejszą nauką okazała się historia.

Wyróżnienie otrzymała - Natalia Wardach za pracę licencjacką "Reklama stomatologiczna w prasie polskiej przełomu XIX i XX wieku na przykładzie „Gazety Toruńskiej".

Natalia Wardach jest studentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, kierunek Zdrowie Publiczne (studia drugiego stopnia niestacjonarne).
Nagroda dla Natalii Wardach pracę pisała pod kierunkiem dr Katarzyny Pękackiej - Falkowskiej - adiunkta Katedry i Zakładu Historii Nauk Medycznych UMP. Dr Katarzyna Pękacka - Falkowska otrzymała z rąk byłego premiera Donalda Tuska nagrodę za rozprawę doktorską "Epidemie chorób zakaźnych w nowożytnym Toruniu. Wielka zaraza w trakcie III wojny północnej jako fakt totalny". Napisała ją w 2012 r. pod kierunkiem prof. Krzysztofa Mikulskiego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Rozprawa ta została we wrześniu 2014 r. wysoko oceniona przez Polsko-Niemieckie Towarzystwo Historii Medycyny, które przyznało za nią Nagrodę im. Prof. Tadeusza Brzezińskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH