PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wyłoniono lidera szkoleń dla pediatrów

katkiel
24-02-2014, 10:03
Wyłoniono lidera szkoleń dla pediatrów Wyłoniono lidera szkoleń z zakresu stomatologii dla pediatrów (Fot. sxc.hu)
Prof. dr hab. Dorota Olczak – Kowalczyk będzie odpowiedzialna za przeprowadzenie szkoleń dla lekarzy pediatrów w ramach projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”. W sumie odbędą się cztery spotkania, w każdym udział weźmie ok. 50 uczestników.

 - Spośród złożonych ofert, Komisja Konkursowa za najkorzystniejszą uznała ofertę złożoną przez prof. dr hab. Dorotę Olczak - Kowalczyk - poinformowali realizatorzy projektu współfinansowanego w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. 

Zadaniem zwyciężczyni konkursu będzie realizacja jednego z dwóch tematów:

1. Choroba próchnicowa u dzieci w wieku 0-5 lat w Polsce i na świecie
2. Opieka stomatologiczna nad dzieckiem w wieku 0-5 lat - kryteria profilaktyki i leczenia

Zwycięzca przetargu otrzyma wynagrodzenie w wysokości 2800 zł brutto/szkolenie.

Prof. dr hab n. med. Dorota Olczak-Kowalczyk jest uznaną specjalistką z zakresu stomatologii dziecięcej. Na co dzień pełni funkcję Prodziekana do spraw dydaktyczno-wychowawczych wydziału lekarsko-dentystycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Projekt „Dzieciństwo bez próchnicy" („Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców") to największy ogólnopolski program profilaktyczno-edukacyjny skierowany do 300 tysięcy dzieci w wieku przedszkolnym, ale także ich rodziców, nauczycieli przedszkolnych oraz do lekarzy pediatrów, pielęgniarek i położnych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH