PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wybory PTSS: będzie reelekcja?

Łukasz Sowa
09-10-2014, 10:35
Wybory PTSS: będzie reelekcja? Jakub Łada (na zdjęciu) obecny i przyszły szef PTSS? (fot. infoDENT24.pl)
W połowie listopada odbędą się wybory do Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. Z informacji uzyskanych przez portal infoDENT24.pl wynika, że największe szanse na fotel prezydenta ma obecny szef PTSS lek. dent. Jakub Łada z Wrocławia.

Kandydatury na poszczególne stanowiska w Zarządzie Głównym można składać do 19 października. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że o funkcję szefa PTSS będzie ubiegać się tylko jedna osoba - obecny prezydent Jakub Łada. - Jest jeszcze sporo do zrobienia, więc będę kandydował - mówił portalowi infoDENT24.pl.

Zdradzając swoje plany stomatolog z Wrocławia nie był pewien, czy ktokolwiek stanie z nim w szranki.

Ustaliliśmy, że na pewno nie będzie to Michał Dudziński (PTSS Warszawa), z którym Jakub Łada rywalizował o fotel prezydenta w 2013 roku.

- Będę kandydował na stanowisko wiceprezydenta. To funkcja, która również pozwala na zrobienie dużo dobrego w całym kraju. Na szefostwo w PTSS mam jeszcze czas - powiedział infoDENT24.pl Michał Dudziński.

Prezydenckich ambicji nie ma również obecny wiceprezydent PTSS Tomasz Łukasik.

- Jakub Łada dobrze wywiązuje się ze swojej roli, dobrze nam się współpracuje, moja kandydatura na stanowisko prezydenta byłaby nielogiczna. Powalczę o stanowisko wiceprezydenta - zdradził infoDENT24.pl Tomasz Łukasik.

Czy w najważniejszej rozgrywce pojawi się inne nazwisko, dowiemy się wkrótce.  

Wybory odbędą się Krakowie w dniach 14 - 16 listopada. Członkowie PTSS, oprócz prezydenta i wiceprezydenta, wybiorą spośród siebie także: wiceprezydenta ds. organizacji zewnętrznych, skarbnika generalnego, sekretarza generalnego oraz narodowego koordynatora wymiany i IADS.

Przypomnijmy, że Jakub Łada (PTSS Wrocław) jest prezydentem Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii od 26 października 2013 roku. W głosowaniu uzyskał 90 ze 134 głosów delegatów Zjazdu Walnego odbywającego się w Zabrzu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH