PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wybory do władz PTSS: stawiamy na Michała Dudzińskiego (Warszawa)

ms
04-11-2016, 07:53
Wybory do władz PTSS: stawiamy na Michała Dudzińskiego (Warszawa) Michał Dudziński (PTSS Warszawa)
5 listopada 2016 r. w Krakowie odbędą się wybory do władz PTSS. Na stanowisko wiceprezydenta PTSS kandyduje Michał Dudziński (Warszawa). Czy wszyscy go dobrze znają? Jaką jest osobą, co robi, jakie ma osiągnięcia, pasje? Jeśli nie – zapraszamy do lektury.

infoDENT24.pl: Doświadczenie 
Mój udział w pracach w ramach PTSS koncentrował się na…

Michał Dudziński: Do tej pory pełniłem funkcję prezesa oddziału Warszawa oraz wiceprezydenta ds. kontaktów z organizacjami zewnętrznymi. 
Starałem się pozyskać do współpracy nowych partnerów przy wszystkich naszych projektach, a tych mamy coraz więcej.

Koordynowałem organizację wszystkich naszych konferencji. Próbowałem pomóc młodszym koleżankom i kolegom w zarządach oddziałowych, aby mogli bez stresu podołać ważnemu zadaniu, jakim jest organizacja konferencji PTSS.

Zależy mi na tym, aby wysoki standard, postawiony przez organizatorów poprzednich konferencji, został utrzymany.

Działałem aktywnie w Komisji Młodego Lekarza przy Naczelnej Izbie Lekarskiej, byłem także przedstawicielem KML w rozmowach z Ministerstwem Zdrowia o przywróceniu stażu podyplomowego i jego reformie, a także o ujawnieniu pytań z LDEK i PES. Uczestniczyłem także w negocjacjach na temat poprawy sytuacji rezydentów.

infoDENT24.pl: Plany 
Najważniejsze kwestie, na które należałoby zwrócić baczną uwagę w ramach prac PTSS…

Michał Dudziński: Uważam, że w PTSS dużo rzeczy zmieniło się na lepsze, więc zależy mi na tym, aby dalej koordynować zmiany jakie zostały wprowadzone w poprzedniej kadencji zarządu głównego.

Bardzo ważna jest kwestia reformy stażu podyplomowego. Chciałbym, aby PTSS miał w niej swój udział. To właśnie młodzi lekarze wiedzą najlepiej jakie są wady i zalety obecnego trybu stażów. Chciałbym działać w tym kierunku, aby nasze uwagi zostały wysłuchane przez Ministerstwo Zdrowia.

Jestem także pomysłodawcą olimpiady stomatologicznej dla studentów, która w tym roku wystartuje po raz pierwszy. Będzie to wydarzenie jakiego jeszcze nie było w PTSS i zależy mi, aby wspólnie z zarządem głównym dopilnować, aby olimpiada została zorganizowana na najwyższym poziomie. Mam nadzieję, że uda się zachęcić uczestników i sponsorów do udziału w kolejnych edycjach.

infoDENT24.pl: Samorealizacja
Co zyskam dzięki pracy w PTSS, co pozwoli mi na osobisty rozwój?

Michał Dudziński: Ta praca, choć od kilku lat traktuję moją aktywność bardziej jako pasję, daje mi ogromną satysfakcję. Organizowanie szkoleń, konferencji nauczyło mnie kierowania zespołem, współpracy z ludźmi, ale także szkolenia te poszerzyły moją wiedzę z zakresu stomatologii.

Po ponad 6 latach działalności w PTSS, praca w Towarzystwie wciąż sprawia mi wiele radości, szczególnie gdy  tworzę coś co pomaga innym członkom stać się lepszymi dentystami i co – mam nadzieję – także dla nich stanowi dużą dawkę satysfakcji.

SŁOWA KLUCZOWE
PTSS_wybory_2016   PTSS Warszawa   Michał Dudziński  

POLECAMY W SERWISACH