PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wybory do władz PTSS: stawiamy na Annę Andrzejewską (Lublin)

ms
03-11-2016, 07:11
Wybory do władz PTSS: stawiamy na Annę Andrzejewską (Lublin) Anna Andrzejewska PTSS Lublin
5 listopada 2016 r. w Krakowie odbędą się wybory do władz PTSS. O reelekcję na stanowisko Krajowego Koordynatora Wymian (NEO – National Exchange Officer) ubiega się Anna Andrzejewska (Lublin). Czy wszyscy ją dobrze znają? Jaką jest osobą, co robi, jakie ma osiągnięcia, pasje? Jeśli nie – zapraszamy do lektury.

infoDENT24.pl: Doświadczenie
Mój udział w pracach w ramach PTSS koncentrował się na...

Anna Andrzejewska: W PTSS Lublin działałam od pierwszego roku studiów. Od 2013 r. pełniłam funkcję wiceprezesa, a od 2014 r. - prezesa. Brałam udział w wielu akcjach profilaktycznych, warsztatach, szkoleniach, konferencjach organizowanych przez różne oddziały PTSS.

Podczas mojej pracy w PTSS byłam organizátorem dwóch lubelskich Konferencji – „Strefa Estetyki 2“ oraz „Dent-East“.

W czasie ostatniego roku zdobywałam doświadczenie, pełniąc funkcję Narodowego Koordynatora Wymian w Zarządzie Głównym. Koordynowałam przyjazd 24 studentów na wymianę do Polski oraz wyjazd 37 polskich studentów na praktyki wakacyjne do takich krajów jak: Cypr, Malezja, Malta, Tajwan, Włochy. Podczas ostatniego zjazdu IADS zostałam wyróżniona jako najaktywniejszy NEO. Dlatego mogłam poznać wielu NEO z innych krajów, którzy pozytywnie wypowiadali się o polskich studentach i serdecznie zapraszali do siebie na wymianę.

infoDENT24.pl: Plany
Najważniejsze kwestie, na które należałoby zwrócić baczną uwagę w ramach prac PTSS...

Anna Andrzejewska:  Nie będę oryginalna mówiąc, że w dalszym ciągu chciałabym rozwijać wyjazdy polskich studentów na praktyki zagraniczne oraz organizować przyjazd i pobyt studentów zagranicznych odwiedzających Polskę w ramach wymian IADS. Chciałabym także stworzyć możliwości wyjazdów do krajów niedostępnych w aktualnej ofercie. Mam jeszcze wiele innych pomysłów, którymi podzielę się podczas Zjazdu Walnego w Krakowie, gdzie przedstawię szczegółowy plan.

infoDENT24.pl: Samorealizacja
Co zyskam dzięki pracy w PTSS, co pozwoli mi na osobisty rozwój?

Anna Andrzejewska: Praca w PTSS zmusza mnie do lepszego zarządzania czasem, ponieważ wymaga wygospodarowania  wielu godzin na pracę związaną z wymianami. Dzięki kontaktom z NEO innych krajów mam możliwość rozwijania mojej pasji, którą są języki obce.

infoDENT24.pl: Podstawy
Czy PTSS to pierwszy etap, czy może kontynuacja wcześniejszej aktywności w różnych organizacjach, stowarzyszeniach  typu: naukowego, środowiskowego, sportowego, a może innych rozwijających indywidualne zainteresowania?

Anna Andrzejewska: Oprócz działalności w Lubelskim Oddziale PTSS, mam doświadczenie w innych organizacjach studenckich, np. w samorządzie studentów UM w Lublinie, co przekłada się na umiejętności w dziedzinie organizowania wszelkiego rodzaju akcji i przedsięwzięć, gospodarowania finansami oraz współpracy z ludźmi.

SŁOWA KLUCZOWE
PTSS Lublin   Anna Andrzejewska   PTSS_wybory_2016  

POLECAMY W SERWISACH