PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wybory do władz PTSS: stawiamy na Aleksandrę Grabiec (Łódź)

ms
03-11-2016, 07:50
Wybory do władz PTSS: stawiamy na Aleksandrę Grabiec (Łódź) Aleksandra Grabiec (Łódź)
5 listopada 2016 r. w Krakowie odbędą się wybory do władz PTSS. Na stanowisko sekretarza ZG PTSS kandyduje Aleksandra Grabiec (Łódź). Czy wszyscy ją dobrze znają? Jaką jest osobą, co robi, jakie ma osiągnięcia, pasje? Jeśli nie – zapraszamy do lektury.

infoDENT24.pl: Doświadczenie
Mój udział w pracach w ramach PTSS koncentrował się na…

Aleksandra Grabiec: Jak większość z nas, działalność w PTSS rozpoczęłam jako członek zwyczajny uczestnicząc w akcjach profilaktycznych i konferencjach. Jednak szybko, bo już na drugim roku studiów dołączyłam do teamu zarządowego oddziału Łódź przyjmując funkcję koordynatora ds. Be Active Dentist Tribune i stałego członka redakcji kwartalnika.

Na gazecie nie poprzestałam, pokrótce nawiązałam również owocną współpracę z Dental Radio. Od trzeciego roku studiów pełnię również funkcję lokalnego koordynatora ds. wymian IADS – dwukrotnie udało mi się zorganizować wakacyjne praktyki studentów zagranicznych na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, a także umożliwić takowy wyjazd licznej grupie studentów z łódzkiego oddziału PTSS. Będąc członkiem zarządu, zaangażowana byłam w organizację licznych dużych przedsięwzięć, wśród których szerokim echem odbiły się chociażby Międzynarodowa Konferencja PTSS „Łódź You Smile?” , ogólnopolska akcja profilaktyczna z okazji World Oral Health Day 2016.

infoDENT24.pl: Plany
Najważniejsze kwestie, na które należałoby zwrócić baczną uwagę w ramach prac PTSS…

Aleksandra Grabiec: Jako, że działanie PTSS opiera się w dużej mierze na pracy zarządów lokalnych oraz Zarządu Głównego należy zadbać o to aby te drużyny tworzyli kompetentni członkowie stowarzyszenia, wspólnie dążący do realizacji obranych celów.

Nie należy zapominać, że misją stowarzyszenia jest edukacja. Nie możemy poprzestawać w organizowaniu szkoleń i konferencji na najwyższym, światowym poziomie. Warto też stwarzać możliwości aktywizacji studentów na polu naukowym poprzez konkursy prac i studenckie konferencje naukowe.

Jest jeszcze wiele kwestii, które są równie ważne, ale o tym wszystkim szczegółowo opowiem w Krakowie podczas wyborów do Zarządu Głównego.

infoDENT24.pl: Samorealizacja
Co zyskam dzięki pracy w PTSS, co pozwoli mi na osobisty rozwój?

Aleksandra Grabiec: Praca w PTSS uczy nas, że bariery nie istnieją. Możemy wiele zdziałać współpracując z całą drużyną. Uczy nas też, że aby osiągnąć cel, musimy wiele od siebie dać, wykazać się dobrym zorganizowaniem. Chciałabym aby to wszystko, w połączeniu z aspektem edukacji na wysokim poziomie, która jest dostępna dla nas podczas konferencji, szkoleń PTSS, uczyniło mnie w przyszłości innowacyjnym stomatologiem, atrakcyjnym tak dla pacjenta, jak i dla pracodawcy. 

infoDENT24.pl: Podstawy
Czy PTSS to pierwszy etap, czy może kontynuacja wcześniejszej aktywności w różnych organizacjach, stowarzyszeniach  typu: naukowego, środowiskowego, sportowego, a może innych rozwijających indywidualne zainteresowania?

SŁOWA KLUCZOWE
PTSS Łódź   Aleksandra Grabiec   PTSS_wybory_2016  

POLECAMY W SERWISACH