PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

WUM: technicy oraz higienistki z dyplomami

WUM/jsz
15-07-2014, 08:17
WUM: technicy oraz higienistki z dyplomami Środowisko stomatologiczne powiększyło się o 29 osób (fot. WUM)
Absolwenci kierunków: techniki dentystyczne oraz zdrowie publiczne – specjalności higiena stomatologiczna odebrali dyplomy ukończenia studiów licencjackich Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Uroczystość poprowadziła Dziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego - prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska.

- Środowisko stomatologiczne wzbogaciło się o 29 przygotowanych do zawodu absolwentów. Droga zawodowa jaką wybraliście jest związana z naukami medycznymi, oparta na ścisłej współpracy z lekarzem stomatologiem, ale jest to też droga, która wymaga posiadania umiejętności współpracy w zespołach terapeutycznych, rozwagi i odpowiedzialności. Wybrany przez Państwa zawód jest niezwykle ważny z punktu widzenia całości procesu profilaktyczno - leczniczego naszych pacjentów - zaznaczyła prof. Mierzwińska-Nastalska.

Dziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego podkreśliła, że aby dobrze wykonywać zawód; czy to higienistki stomatologicznej, czy technika dentystycznego, trzeba nadążać za szybkim rozwojem tych dziedzin i być stale na bieżąco.

- Wiedza którą zdobyliście w uczelni jest podstawą, którą należy stale rozwijać i podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, zgodnie z rozwijającymi się obszarami wiedzy w stomatologii. Dzisiaj nadszedł czas, że po trzech latach studiów, osiągacie postawiony sobie cel - kończycie te studia, uzyskujecie dyplomy - jest to zamknięcie pewnego etapu w życiu, ale jednocześnie rozpoczęcie nowego. Uroczystość wręczenia dyplomów, nie oznacza zakończenia procesu kształcenia; część zapewne podejmie II stopień kształcenia, część będzie aplikowała na kierunek lekarsko - dentystyczny. Warto podejmować takie wyzwania na swojej drodze zawodowej, kierując się jednocześnie wartościami etycznymi, jak i kierować się wyborami, które dostrzegają dobro pacjenta -dodała.

Po uroczystym ślubowaniu, odbyło się wręczenie dyplomów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH