PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

WUM: rozdanie dyplomów licencjackich kierunków dentystycznych

23-07-2013, 00:01
WUM: rozdanie dyplomów licencjackich kierunków dentystycznych (fot. WUM)
WUM: rozdanie dyplomów licencjackich kierunków dentystycznych (fot. WUM)
15 lipca 2013 r. odbyła się uroczystość rozdania dyplomów absolwentom kierunku techniki dentystyczne oraz prowadzonej w ramach kierunku zdrowia publicznego specjalności higiena stomatologiczna. Oba kierunki studiów prowadzone są obecnie na Wydziale Lekarsko - Dentystycznym, który działalność rozpoczął od roku akademickiego 2012/2013 i była to pierwsza uroczysta promocja studentów zorganizowana przez najmłodszy Wydział Uczelni.

Dziekan Wydziału Dentystyczno - Lekarskiego prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska pogratulowała 35 absolwentom, którzy brali udział nie tylko we własnym, osobistym święcie, lecz także w święcie uczelni pierwszej promocji studentów na Wydziale Lekarsko - Dentystycznym. Wcześniejsze uroczystości odbywały się w ramach kształcenia na I Wydziale Lekarskim, w którym stomatologia była tylko Oddziałem. Dziekan przypomniała o historii nauczania stomatologii w Warszawie, sięgającej XIX wieku. Rzeczywista dbałość o rozwój tej dziedziny wiedzy pojawiła się w pierwszym dwudziestoleciu XX wieku wraz z rozpoczęciem działalności Państwowego Instytutu Stomatologicznego. Z biegiem lat stomatologia awansowała do miana samodzielnej jednostki i przekształciła się w osobny Wydział Lekarsko - Dentystyczny w 2012 roku. Profesor Elżbieta Mierzwińska - Nastalska w słowach kierowanych do absolwentów zachęcała ich do aktywnej pracy i rozwoju, a także podziękowała kadrze dydaktycznej za zaangażowanie i wkład w rozwój intelektualny studentów.

Do absolwentów zwrócił się również prorektor ds. dydaktyczno - wychowawczych prof. Marek Kulus, który złożył gratulacje zarówno w imieniu JM Rektora prof. Marka Krawczyka, jak i swoim, życząc sukcesów, ale także wiary, aby lata studiów okazały się świadomym wyborem, który będzie przynosił satysfakcję i inspirował do dalszej pracy, jak choćby do kontynuacji kształcenia na studiach II stopnia.

Po uroczystym ślubowaniu i rozdaniu dyplomów przedstawiciel absolwentów Sylwester Burchacki wygłosił przemówienie, w którym podziękował władzom Wydziału Lekarsko-Dentystycznego oraz wszystkim nauczycielom akademickim za wysiłek przekazywania wiedzy i złożył obietnicę w imieniu swoim i pozostałych absolwentów, że dołożą starań, aby ten wysiłek nie poszedł na marne.

[caption id="attachment_8414" align="aligncenter" width="480" caption="WUM: rozdanie dyplomów licencjackich kierunków dentystycznych (fot. WUM)"]WUM: rozdanie dyplomów licencjackich kierunków dentystycznych[/caption]

Uroczystość obecnością zaszczycili: prorektor ds. dydaktyczno - wychowawczych  prof. Marek Kulus, prorektor ds. spraw klinicznych, inwestycji i współpracy z regionem  prof. Sławomir Nazarewski, dziekan Wydziału Farmaceutycznego  dr hab. Piotr Wroczyński, prodziekan I Wydziału Lekarskiego  prof. Barbara Górnicka, prodziekan II Wydziału Lekarskiego  dr hab. Artur Mamcarz, prodziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego: dr hab. Dorota Olczak-Kowalczykdr hab. Michał Ciurzyński oraz Kanclerz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego  mgr Małgorzata Kozłowska.

Obecna była również  kadra nauczycielska na czele z prof. Kazimierzem Szopińskim, prof. Andrzejem Wojtowiczemdr hab. Małgorzatą Zadurskąprof. nadzw. Leopoldem Wagneremdr hab. Izabelą Strużyckądr Halszką Boguszewską-Gutenbaum oraz dr. Wojciechem Michalskim.

Źródło: Biuro Prasowe WUM

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
eduDENT   WUM   techniki dentystyczne   higiena stomatologiczna   Studia  

POLECAMY W SERWISACH