• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

WUM o zatrudnianiu Tomasza Terlikowskiego

smn
22-01-2018, 10:01
WUM o zatrudnianiu Tomasza Terlikowskiego Warszawski Uniwersytet Medyczny (fot. archiwum)
Red. Tomasz Terlikowski miał wykładać bioetykę na wydziale lekarsko-dentystycznym WUM, jednak jak twierdzi publicysta, w połowie stycznia 2018 r. dowiedział się, że dotychczasowe ustalenia są nieaktualne. Warszawski Uniwersytet Medyczny zdecydowanie odcina się od tych informacji.

Publicysta Tomasz Terlikowski twierdzi, że uzyskał pozwolenie (ustne, ale jednak) na to, by przedstawiał się jako pracownik WUM, ponieważ miał prowadzić wykłady na stomatologii z zakresu bioetyki i etyki lekarskiej. Terlikowski miał jednocześnie pisać pracę habilitacyjną z bioetyki.

Do tych informacji odniósł się Warszawski Uniwersytet Medyczny i całkowicie odżegnał się od rzekomego zatrudniania Terlikowskiego.

W oficjalnym komunikacie rzecznik prasowy uczelni Marta Wojtach stwierdza, że ani do rektoratu, ani do dziekanatu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, nie wpłynął żaden wniosek o zatrudnienie  Tomasza Terlikowskiego.  Ponadto władze WUM nie wyrażały zgody, aby Tomasz Terlikowski miał prawo w jakichkolwiek sytuacjach przedstawiać się jako wykładowca WUM, gdyż nie jest związany z Uczelnią.

Na sugestie, że szanse na potencjalną współpracę przekreśliły jego poglądy i zaangażowanie w debatę na temat aborcji, rzecznik prasowa odpowiada, że kwestie światopoglądowe i polityczne nie są brane pod uwagę przy rozpatrywaniu wniosków o zatrudnienie w WUM.

Czytaj także: Tomasz Terlikowski nie będzie wykładał etyki na stomatologii WUM

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
WUM   praca na uczelni  

POLECAMY W SERWISACH