PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

WUM: Nowy wydział, nowy dziekan

28-11-2012, 06:29
WUM: Nowy wydział, nowy dziekan (źródło: WUM)
WUM: Nowy wydział, nowy dziekan (źródło: WUM)
Prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska

 została pierwszym w historii dziekanem Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dziś poznamy nazwiska prodziekanów

 

Prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska, do tej pory kierowała Katedrą Protetyki Stomatologicznej Instytutu Stomatologii, mieszczącej się w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus. Pełniła także obowiązki prodziekana do spraw Oddziału Stomatologii WUM. Dziekanem nowego wydziały będzie do 2016 roku.

Udział w głosowaniu wzięło 21 z 25 uprawnionych elektorów. O wyborze decydowali nie tylko profesorowie i pracownicy WUM, ale także przedstawiciele studentów. Spotkanie wyborcze prowadziła Przewodnicząca Wydziałowej Komisji Wyborczej dr hab. Izabela Strużycka. Sylwetkę prof. Elżbiety Mierzwińskiej-Nastalskiej zaprezentowała prorektor do spraw Kadr prof. Renata Górska, a następnie kandydatka na dziekana przedstawiła program działań na całą kadencję. Spotkanie zakończyło się wręczeniem kwiatów i gratulacjami od JM rektora prof. Marka Krawczyka i Władz Uczelni.

Stomatologia wreszcie ma wydział 
Uchwała Senatu WUM w sprawie utworzenia Wydziału Lekarsko-Dentystycznego została podjęta 29 października br. Członkowie wydali pozytywną opinię m.in. w sprawie:

- utworzenia nowego wydziału, powstałego ze struktur organizacyjnych I Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologicznym WUM

- nadania nowemu wydziałowi nazwy: Wydział Lekarsko-Dentystyczny

- zmiany dotychczasowej nazwy I Wydział Lekarski z Oddziałem Stomatologicznym na I Wydział Lekarski

Wydział Lekarsko-Dentystyczny zachowuje uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk medycznych w zakresie stomatologii uzyskane uzyskane przez Instytut Stomatologii.

 
Wybory prodziekanów
Odbędą się 28 listopada 2012 roku. Wybierać będzie nowo wybrana Rada Wydziału. O wynikach poinformujemy tuż po zakończeniu głosowania.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH