PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

WUM: immatrykulacja na wydziale lekarsko-dentystycznym

WUM/szaft
10-10-2014, 08:08
WUM: immatrykulacja na wydziale lekarsko-dentystycznym Immatrykulacja na wydziale lekarsko-dentystycznym WUM (fot. WUM)
Prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska, dziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego WUM była gospodarzem immatrykulacji studentów oraz doktorantów rozpoczynających naukę na najmłodszym wydziale warszawskiej uczelni.

Prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska pogratulowała studentom, zwracając uwagę na fakt, iż tegoroczny próg punktowy, decydujący o przyjęciu, był bardzo wysoki.

- Stajecie się dzisiaj częścią społeczności akademickiej, która pamięta o historii, kultywuje tradycję, ale też odważnie i optymistycznie patrzy w przyszłość i stawia czoła czasom współczesnym - mówiła w imieniu JM Rektora Marka Krawczyka prof. Renata Górska.

Po złożeniu ślubowania i odczytaniu nazwisk studentów oraz doktorantów z najwyższą punktacją, wręczono indeksy oraz powołania do pocztu sztandarowego wybranym studentom reprezentującym kierunki: lekarsko-dentystyczny, techniki dentystyczne oraz higienę stomatologiczną.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił przedstawiciel samorządu studentów wydziału lekarsko-dentystycznego - Dawid Dąbrowski. Zachęcał on młodszych kolegów do znalezienia złotego środka, aby czas spędzony na uczelni zaowocował nie tylko sukcesami naukowymi, ale też nowymi znajomościami i ciekawym życiem kulturalnym.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH