PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

WUM: dyplomy na kierunku techniki dentystyczne

ms
14-07-2017, 09:24
WUM: dyplomy na kierunku techniki dentystyczne WUM: dyplomy absolwentów - techniki dentystyczne (foto: flickr)
Wręczenie dyplomów absolwentom studiów licencjackich na kierunkach techniki dentystyczne oraz zdrowie publiczne (specjalność higiena stomatologiczna) Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - odbędzie się 14 lipca.

Uroczystość przeprowadzona zostanie w sali seminaryjnej im. prof. J. Zaorskiego, Centrum Biblioteczno - Informacyjne, o godz. 11:00

Studia na kierunku techniki dentystyczne prowadzone są w formie trzyletnich studiów I stopnia (w trybie dziennym i wieczorowym). Wymiar zajęć obowiązujący studenta to 3215 godzin; w tym 240 godzin praktyk.

Najważniejsze kompetencje, jakie uzyskuje absolwent technik dentystycznych: wiedza z zakresu współczesnej techniki dentystycznej oraz umiejętność dostrzegania i wdrażania nowych metod i technologii zgodnych z rozwojem nauk medycznych, w szczególności dyscyplin stomatologicznych i zapotrzebowań leczniczych.

Osoba, która ukończyła studia legitymuje się m.in. umiejętnością wykonywania protez i aparatów jako środków profilaktycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych układu stomatologicznego. Po nabyciu odpowiedniej praktyki, absolwent może kierować pracownią techniki dentystycznej i organizować kształcenie zawodowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
WUM   techniki dentystyczne  

POLECAMY W SERWISACH