PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wszystko co lekarz dentysta powinien wiedzieć o radiologii stomatologicznej

ms
20-10-2016, 11:03
Wszystko co lekarz dentysta powinien wiedzieć o radiologii stomatologicznej Konferencja „Nowe horyzonty radiologii stomatologicznej”
Rusza konferencja „Nowe horyzonty radiologii stomatologicznej” (21 – 22 października w Lublinie). Uczestnictwo w niej to znakomita okazja, aby w zasadzie w pełni racjonalnie móc podejmować trafne decyzje jeśli chodzi o wykorzystanie radiologii w stomatologii.

Konferencja wiąże się z jubileuszem 40-lecia akademickiego nauczania radiologii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej w Lublinie. Faktem jest, że jubileusz to znakomita okazja, aby dokonać analizy trendów rozwojowych tej prężnie rozwijającej się dziedziny nauki. Główny wątek lubelskiej konferencji dotyczy jednak praktycznych aspektów wykorzystywania radiologii stomatologicznej.

Wartościowy ładunek praktycznej wiedzy gwarantuje nietuzinkowy skład wykładowców z Polski i z zagranicy. Lublin gościć będzie znakomite nazwiska - kierowników zakładów i pracowni radiologii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej polskich uczelni medycznych.  Szczegóły poszczególnych wykładów prezentujemy poniżej:

Wartość diagnostyczna badań CBCT
Dalej niż CBCT
Wykorzystanie CBCT w endodoncji
Tomografia wiązką stożkową w stomatologii wieku rozwojowego
Zastosowania ultrasonografii w stomatologii
Zdjęcia pantomograficzne: jak uniknąć błędnej interpretacji
Diagnostyka obrazowa zatok szczękowych dla lekarzy dentystów
Diagnostyka obrazowa stawów skroniowo-żuchwowych
Aspekty prawne opisywania stomatologicznych badań radiologicznych

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
CBCT   radiografia  

POLECAMY W SERWISACH