PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Wszystko co dentysta musi wiedzieć o raku jamy ustnej

04-02-2013, 00:13
Wszystko co dentysta musi wiedzieć o raku jamy ustnej (fot. Fundacja Z uśmiechem przez życie)
Wszystko co dentysta musi wiedzieć o raku jamy ustnej (fot. Fundacja Z uśmiechem przez życie)
Lepiej zapobiegać niż leczyć, to hasło, które nie zawsze kierowane jest wyłącznie do pacjentów. Fundacja do walki z nowotworem jamy ustnej Z uśmiechem przez życie, w ten sposób zaprasza dentystów do udziału w konferencji poświęconej walce z rakiem.

W Światowy Dzień Walki z Rakiem (4 lutego) przypominamy o stomatologicznym aspekcie problemu. W części techDENT opisujemy technologie umożliwiające badania przesiewowe w kierunku nowotworów jamy ustnej. Sprzęt jest jednak nieużyteczny bez świadomości i odpowiedniej wiedzy dentystów, stąd doceniamy edukacyjne inicjatywy poświęcone rakowi jamy ustnej. Szczególnie, że jest ich niewiele.

O raku jamy ustnej dla dentystów

Konferencja Lepiej zapobiegać niż leczyć odbędzie się 7 marca w trakcie tegorocznych targów KRAKDENT. Organizator Fundacja Z uśmiechem przez życie, jako jedna z nielicznych, od lat szkoli dentystów z zakresu onkologii.

W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzą się o roli HPV w indukowaniu zmian przednowotworowych i nowotworowych. Temat zaprezentuje dr n. med. Bożena Kędra z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Ciekawie zapowiada się także wykład pt. Zdrowie jamy ustnej w profilaktyce chorób nowotworowych głowy i szyi dr hab. n. med. Jolanty Pytko-Polończyk z Uniwersytetu Medycznego w Krakowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH