PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wszystkie światła na HollyŁódź Smile

ms
19-12-2017, 07:50
Wszystkie światła na HollyŁódź Smile Paweł Szczegielniak, prezes PTSS Łódź
Międzynarodowa konferencja naukowa, HollyŁódź Smile, zorganizowana przez Łódzki Oddział PTSS, nawiązuje stylistyką do świata Hollywood. Nie o nazewnictwo, ani nie o anturaż jednak chodzi, a o sukces, który w przypadku świata nauki oznacza zupełnie co innego niż statuetki Oskarów, flesze fotoreporterów i czerwony dywan podczas gali wręczenia nagród.

infoDENT24.pl: Konferencja HollyŁódź Smile znalazła się w elitarnym gronie projektów, które zanim się urzeczywistniły – osiągnęły sukces. W świecie filmu takim ewenementem był Matrix. Film ten jeszcze przed oficjalną premierą obejrzało miliony widzów na wszystkich kontynentach. Sprzedaż 1500 biletów wstępu na HollyŁódź Smile rozpoczęła się 11 listopada 2017 r. o godzinie 21:00 a dwie minuty później praktycznie było po wszystkim. To duży kredyt zaufania, zważywszy, że reżyser łódzkiego spektaklu znaczącego doświadczenia przy realizacji tego typu przedsięwzięcia nie ma.

Paweł Szczegielniak, prezes PTSS Łódź: Nie idźmy zbyt daleko ścieżką porównań ze światem filmu, gdyż tę scenerię rezerwujemy w zasadzie dla wydarzeń obejmujących część rozrywkową HollyŁódź Smile, która towarzyszy jak najbardziej poważnej konferencji naukowej. Faktem jest, że pula zaproszeń praktycznie została wyczerpana po 120 sekundach od rozpoczęcia sprzedaży, jednak do takiego tempa rezerwacji miejsc na konferencje, organizowane przez PTSS, jesteśmy już przyzwyczajeni.

12 wykładów, przeprowadzonych przez 13 wykładowców, w ciągu 13 godzin w auli Centrum Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi musi robić wrażenie na 1500 słuchaczach, ale nie tylko na nich, bo pewnie i na samych prelegentach. Wielu pracowników akademickich może tylko pomarzyć o takiej frekwencji na swoich wykładach. To zadziwiające zjawisko. Student stomatologii płaci pieniądze, jedzie często kilkaset kilometrów tylko po to, żeby wysłuchać kilku wykładowców, podczas, gdy nie znajduje wystarczającej motywacji, aby uczestniczyć w wykładach wyznaczonych reżimem codziennej nauki.

No właśnie, wspomniana codzienność nie zawsze idzie w parze z fascynacjami, tak jak uniwersytecki program nauczania, chociaż konieczny, nie zawsze niesie treści, które są szczególnie atrakcyjne dla przyszłych lekarzy dentystów.

Naszym zadaniem, zadaniem organizatorów konferencji naukowej było zaoferowanie uczestnikom czegoś w rodzaju crème de la crème współczesnej stomatologii. Naszymi gośćmi byli wykładowcy, którzy dzielą się wiedzą praktyczną, a ta jest najcenniejsza w wykonywaniu zawodu lekarza dentysty.

Rzec by można, że HollyŁódź Smile przesiąknięty jest praktyką. Taki charakter miały wykłady, często realizowane w formie pokazów. Postawiliśmy także na rozbudowaną część warsztatową, w której aktywnie brała udział ponad 300-osobowa grupa uczestników HollyŁódź Smile spośród siedmiuset chętnych.

POLECAMY W SERWISACH