• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wszyscy ludzie Kongresu

ms
11-01-2016, 07:13
Wszyscy ludzie Kongresu Polska delegacja promująca FDI Poznań podczas Kongresu w Bangkoku (foto: archiwum)
Organizacja Kongresu FDI to bez wątpienia gra zespołowa. I choć nie ma sensu każdemu z uczestników Komitetu Organizacyjnego przypisywać konkretnej – jak to w drużynie – pozycji, to każdy ma pewną misję do wykonania.

Tylko po stronie polskiej za organizację Kongresu odpowiada ponad 50 osób. Na sukces wydarzenia pracuje cała ekipa firmy Exactus, która po 25 latach przygotowywania CEDE mierzy się z Kongresem o zupełnie innej skali. Obowiązków jest mnóstwo: od projektowania hal, sprzedaży powierzchni, koordynacji większości działań, po promocję.

- Spodziewamy się, że do Poznania przyjedzie ok. 16 tys. uczestników. Dla wystawców zarezerwowaliśmy 5000 mkw. powierzchni wystawienniczej Międzynarodowych Targów Poznańskich. Liczymy, że będzie ich nie mniej niż 240. CEDE ma się dobrze. Bogatsi o nowe doświadczenia wrócimy 14-16 września 2017 r. – mówi Ewa Mastalerz z Exactusa.

   Komitet Organizacyjny to mieszanka doświadczenia i młodzieńczego polotu. Przewodniczy mu prof. Bartłomiej W. Loster, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. - Wchodzimy w kolejną fazę przygotowań do tego niezwykle ważnego dla światowej stomatologii wydarzenia. Otwarta jest już rejestracja, można zgłaszać streszczenia abstraktów, poznaliśmy nazwiska pierwszych wykładowców, którzy przyjadą do Poznania. Wiele osób ciężko pracuje, aby jesienią 2016 r. Poznań był stolicą światowej stomatologii – podkreśla szef PTS.

   Prof. Honorata Shaw, uczestniczka wielu Kongresów FDI, a jednocześnie Główny Koordynator Kongresu zwraca uwagę, że podczas przygotowywania wydarzenia nie ma miejsca na błędy, ponieważ szansa dana Polsce i Poznaniowi zapewne prędko się nie powtórzy. - Patrząc na historię i mapę miejsc, w których dotychczas odbywały się Kongresy FDI, należy docenić decyzję o przyznaniu statusu gospodarza właśnie Poznaniowi - podkreśla. FDI AWDC jeszcze nigdy nie gościł w tej części Europy. W historii były już organizowane Kongresy w: Austrii (1936, 1965, 2002), Niemczech (1905, 1909, 1928, 1962, 1976), Rumunii (1970), Bułgarii (1968) czy dawnej Jugosławii (1985), nigdy natomiast FDI nie zdecydowało się powierzyć takiej odpowiedzialności: Republice Czech (Czechosłowacji również), Słowacji, Litwie, Ukrainie czy Łotwie.

W Komitecie Organizacyjnym są również: prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska, prof. Marcin Kozakiewicz, dr n. med. Tomasz Kaczmarczyk, a także lek. dent. Anna Lella, Przewodnicząca Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej Naczelnej Rady Lekarskiej i prezydent-elekt Europejskiej części FDI, czyli ERO-FDI. NRL wspiera Kongres, bo jak zauważa prezes Maciej Hamankiewicz „jednym z głównych zadań i celów samorządu lekarskiego w Polsce, reprezentującego zawody lekarza oraz lekarza dentysty, jest kształtowanie i wzmacnianie pozycji polskich lekarzy i lekarzy dentystów zarówno w kraju, jak i poza jego granicami”. - Bywając w różnych miejscach na świecie, zdajemy sobie sprawę, że najważniejszym elementem wszystkich zjazdów, kongresów, spotkań naukowych są ludzie. Ich serdeczność, profesjonalizm, uśmiech – ten ostatni jakże ważny w środowisku stomatologicznym. Chcemy, aby nasi goście poznali polskich lekarzy i lekarzy dentystów z jak najlepszej strony. Uważam, że wydarzenie, jakim jest Kongres FDI będzie do tego doskonałą okazją – mówi prezes NRL.

SŁOWA KLUCZOWE
FDI Poznań 2016   Exactus   PTS   Be Active Dentist   Kongres_FDI_2016  

POLECAMY W SERWISACH