PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Wsparcie dla bezkompromisowej studentki stomatologii

ms
07-04-2015, 08:16
 Wsparcie dla bezkompromisowej studentki stomatologii
Fundacja Obrony Praw Dziecka KAMAKA z Bochni chce pomóc Kindze Jasiewicz w walce z Okręgową Komisją Egzaminacyjną o wgląd do pracy maturalnej, w celu zweryfikowanie oceny przyznanej przez OKE.

Fundacja KAMAKA, zapowiada, że będzie reprezentowała interesy Kingi Jasiewicz w roli interwenta ubocznego, a zatem powinna mieć w sądzie takie same prawa jak maturzystka.

Fundacja ocenia, że OKE złamała konstytucję utrudniając maturzystce dostęp do jej pracy i uniemożliwiając tym samym złożenie odwołania.

Jak powiedział w rozmowie z "Radiem Kraków" Krzysztof Mariusz Kokoszka z Fundacji, KAMAKA będzie walczyć o to, aby maturę ocenił specjalista i aby OKEzwróciła dziewczynie pieniądze za rok studiów na studiach płatnych, w ramach zadośćuczynienia za starty jakie poniosła.

- Instytucje, takie jak OKE patologizują się i działają wbrew celom. OKE ma wprowadzać ludzi w dorosłe życie w sposób zgodny z Konstytucją, a jeżeli maturzysta ma trudności w dostępie do dokumentacji, to jest to łamanie Konstytucji - powiedział Krzysztof Mariusz Kokoszka.

Przypomnijmy, że słynnej już ubiegłorocznej maturzystce z Zakopanego zabrakło jednego punktu, aby dostać się na bezpłatne studia stomatologiczne. Studentka uważa, że zaniżono wynik jej egzaminu maturalnego z biologii, przez co nie dostała się na dzienną stomatologię na UJ. Wobec tej sytuacji podjęła naukę w formule płatnej.

Czytaj także: 

Wkrótce sąd ustali, czy OKE zaniżyła ocenę z matury kandydatce na dentystkę

Studentki stomatologii boju z OKE ciąg dalszy

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH