PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

WSM: dobre wyniki egzaminów zawodowych higienistek i asystentek

WSM/szaft
02-09-2014, 09:49
WSM: dobre wyniki egzaminów zawodowych higienistek i asystentek Z takimi wynikami egzaminów absolwentki szybko znajdą zatrudnienie (fot. Fotolia/PTWP)
W Wielkopolskiej Szkole Medycznej zakończyły się tegoroczne egzaminy państwowe, uprawniające do wykonywania zawodu higienistki stomatologicznej i asystentki stomatologicznej. Wyniki, szczególnie części praktycznej, dają powody do zadowolenia.

Na kierunku Higienistka stomatologiczna zdawalność wyniosła 80 proc. Jak informuje uczelnia, wszystkie higienistki zdały część praktyczną, często na 100 proc.
Zdawalność w grupie asystentek stomatologicznych była jeszcze lepsza i wyniosła 82 proc. W tym przypadku również wszystkie panie zaliczyły bezbłędnie część praktyczną.

- Wyniki egzaminów są bardzo dobre i potwierdzają fakt, że szkoła doskonale przygotowuje pod względem umiejętności praktycznych do wykonywania zawodu - podkreślają przedstawiciele Wielkopolskiej Szkoły Medycznej.

Po zakończeniu nauki asystentki potrafią m.in.: przygotować gabinet i stanowisko pracy lekarza dentysty, przygotować pacjentów do zabiegów stomatologicznych, rozróżniać grupy leków i materiały stomatologiczne oraz narzędzia stosowane w lecznictwie stomatologicznym, czy pracować w zespołach stomatologicznych metodą na cztery i sześć rąk.

Po zdaniu państwowego egzaminu, potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, higienistka stomatologiczna uzyskuje uprawnienia do:

- wykonywania zabiegów higieniczno-profilaktycznych pod kierunkiem lekarza stomatologa takich jak: badanie jamy ustnej, wykonywanie zabiegów profilaktycznych i kosmetycznych uzębienia (usuwanie złogów nazębnych, lakowanie i lakierowanie zębów)
-  samodzielnego prowadzenia stomatologicznej oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia jamy ustnej
-  samodzielnej pracy promocyjno-oświatowej wśród rodziców i opiekunów dzieci przedszkolnych i szkolnych
-  udzielania instruktażu higieny jamy ustnej

WSM prowadzi kształcenie również na kierunku Technik dentystyczny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH