PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Wrocław: 52 kandydatów powalczy o jedno miejsce na stomatologii

UM Wrocław/szaft
09-07-2014, 08:10
Wrocław: 52 kandydatów powalczy o jedno miejsce na stomatologii Tak wysokie zainteresowanie studiami dentystycznymi to rekord w skali kraju (fot. sxc.hu)
52 kandydatów na jedno miejsce na stomatologii i 25 na kierunku lekarskim – to rekrutacyjny rekord Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W ubiegłym roku o indeks na kierunku lekarsko-dentystycznym ubiegało się „jedynie” 17 osób.

Do 22 czerwca br. kandydaci na studia na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu mieli czas na dokonanie elektronicznej rejestracji na studia i wpłacenie opłaty rekrutacyjnej. Podobnie jak w latach ubiegłych największym zainteresowaniem cieszyły się studia na kierunku lekarskim i lekarsko-dentystycznym. Ten rok jest jednak wyjątkowy pod względem ilości kandydatów na te kierunki.

- Zarejestrowaliśmy 52 kandydatów na jedno miejsce na stomatologii i 25 na kierunku lekarskim. W roku ubiegłym odpowiednio było 17 kandydatów na jedno miejsce na stomatologii i 9 na lekarskim - informuje rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu - Jolanta Grzebieluch.

Skąd tak duże zainteresowanie studiami we Wrocławiu? Z odpowiedzią śpieszy prof. dr hab. med. Marek Ziętek, Rektoru UM we Wrocławiu, z wykształcenia lekarz dentysta.

- Może ono wynikać z wielu czynników. W ubiegłym roku studenci wybrali UM we Wrocławiu jakouczelnię najbardziej przyjazną studentom. W niedawno opublikowanym rankingu „PERSPEKTYWY" wyraźnie widać, że nasz Uniwersytet pnie się do góry, jesteśmy piątym Uniwersytetem Medycznym w Polsce, zajęliśmy pierwsze miejsce pod względem publikacji naukowych na Dolnym Śląsku, a także zajęliśmy czołową lokatę jeśli chodzi o warunki kształcenia. Ponadto, w tym roku po raz pierwszy w warunkach rekrutacji na kierunek lekarski i lekarsko-dentystyczny, wśród ocen z egzaminu maturalnego branych pod uwagę, oprócz dotychczasowej oceny z chemii i biologii na poziomie rozszerzonym pojawiła się matematyka alternatywnie do wyboru z fizyką - komentuje prof. Ziętek. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
studia stomatologiczne   rekrutacja   Marek Ziętek  

POLECAMY W SERWISACH