PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wrigley nagrodzony za akcję „Chroń Dziecięce Uśmiechy”

en
06-04-2016, 12:38
Wrigley nagrodzony za akcję „Chroń Dziecięce Uśmiechy” Wrigley chroni dziecięce uśmiechy
Program „Chroń Dziecięce Uśmiechy” został doceniony. Znalazł się wśród 811 dobrych praktyk, wymienionych w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”.

W 2016 r. projekt „Chroń Dziecięce Uśmiechy” realizowany będzie po raz kolejny. Nauczyciele i wolontariusze PCK w całej Polsce będą uczyć dzieci jak dbać o zęby. W wybranych szkołach podstawowych realizowane będą także bezpłatne przeglądy stomatologiczne. Odbędzie się również konkurs na najlepiej opracowaną i przeprowadzoną lekcję lub imprezę edukacyjną. W zwycięskiej szkole odbędzie się powszechny przegląd dentystyczny.

Każde dziecko, biorące udział w programie, otrzymuje pastę i szczoteczkę do zębów, a za jego pośrednictwem rodzice - kartę z wynikami badania wraz z informacją, gdzie mogą szukać dalszej pomocy. Rozdawane są też materiały edukacyjne Klubu Wiewiórki PCK, propagujące najważniejsze zasady i zalety dbania o zęby.

Do tej pory, w czasie trzech edycji tego programu, z przeglądów stomatologicznych skorzystało prawie 25 tys. dzieci, a blisko 200 tys. wysłuchało lekcji o prawidłowej higienie jamy ustnej.  

Program Wrigley’a objęły patronatem Polskie Towarzystwo Stomatologiczne i Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej.

Więcej: poradnikhandlowca.com.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH