PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wkrótce sąd ustali, czy OKE zaniżyła ocenę z matury kandydatce na dentystkę

Gazeta Krakowska/szaft
31-03-2015, 12:46
Wkrótce sąd ustali, czy OKE zaniżyła ocenę z matury kandydatce na dentystkę Proces studentka stomatologii - OKE tuż, tuż (fot. Fotolia/PTWP)
Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu poznamy datę rozprawy sądowej z powództwa Kingi Jasiewicz, przeciwko Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. Dziewczyna oskarża OKE o zaniżenie oceny z matury, przez co nie dostała się na stacjonarne studia stomatologiczne w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Kilka tygodni temu mówiło się, że rozprawa rozpocznie się 17 marca. Tak jednak się nie stało. „Gazeta Krakowska" podaje, że Prokuratoria Generalna nie złoży zażalenia na decyzję sądu o przyjęciu pozwu w tej sprawie, co oznacza, że jeszcze w tym tygodniu sąd wyznaczy termin rozprawy. Będzie to pierwszy tego typu proces w Polsce. 

Przypomnijmy maturzystka nie zgadza się z niezaliczeniem trzech odpowiedzi na maturze z biologii. Z tego powodu miała nie dostać się na wymarzone studia stomatologiczne (bezpłatne, gdyż na płatne się dostała). Zabrakło jej jednego punktu. Zdaniem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej praca maturalna maturzystki została oceniona prawidłowo.

Czytaj więcej:  Studentki stomatologii boju z OKE ciąg dalszy

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH