PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wciąż czekamy na decyzję w sprawie limitów przyjęć na studia stomatologiczne

ms
06-07-2015, 11:04
Wciąż czekamy na decyzję w sprawie limitów przyjęć na studia stomatologiczne Wielu kandydatów na dentystów (foto: pixabay)
Rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie limitu przyjęć na kierunki lekarski i lekarsko - dentystyczny w roku akademickim 2015/2016 nadal jest w trakcie procedowania – dowiaduje się infoDENT24.pl.

Na pytanie infoDENT24.pl o ostateczną decyzję w sprawie limitu przyjęć na kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny, Ministerstwo Zdrowia odpowiedziało, że stosowny projekt rozporządzenia ministra zdrowia jest w trakcie procedowania. 3 czerwca 2015 r. projekt rozporządzenia został przekazany do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych z terminem zgłaszania uwag do 18 czerwca.

- Na kolejnym etapie prac projekt zostanie przekazany do Rządowego Centrum Legislacji, celem rozpatrzenia przez Komisję Prawniczą, a następnie przedłożony do podpisu ministrowi zdrowia oraz ministrowi nauki i szkolnictwa wyższego – czytamy w komunikacie otrzymanym z Ministerstwa Zdrowia.

Przypomnijmy jeszcze, że
Na jednolitych studiach magisterskich, prowadzonych w formie stacjonarnej w języku polskim, powinno przybyć 37 miejsc (są to propozycje ministra zdrowia). Łącznie zaplanowano 784 przyjęć. Najwięcej studentów I roku będzie na Śląskim UM w Katowicach - 123, najmniej w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz w Gdańskim UM - po 50 osób.

Nie zmieni się limit przyjęć na jednolitych studiach magisterskich, prowadzonych w formie stacjonarnej w języku polskim dla cudzoziemców - łącznie będzie 27 miejsc.

Na jednolitych studiach magisterskich, prowadzonych w formie niestacjonarnej w języku polskim (płatne), powinno przybyć 14 miejsc. Łącznie przyjętych na studia w tej formie będzie 236 osób. Więcej ma być miejsc na Gdańskim i Śląskim UM, mniej natomiast (o 15) na Pomorskim UM. 

Aż o 37 miejsc przybędzie w ramach jednolitych studiów magisterskich, prowadzonych w formie stacjonarnej/niestacjonarnej w języku innym niż język polski (płatne). Wzrost spowodowany jest większym limitem o 40 pozycji na UM w Lublinie (z 60 do 100), przy jednoczesnym zmniejszeniu limitów o 3 miejsca na Warszawskim UM. Łącznie w tej formie studiować będzie 296 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH