PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Warsaw Dental Medical Show nie jest patchworkiem

ms
22-02-2018, 11:22
Warsaw Dental Medical Show nie jest patchworkiem dr n. med. Bartosz Pawlikowski
Zamysłem organizatorów Warsaw Dental Medical Show (6 – 8 września 2018 r. Ptak Warsaw Expo) są targi łączące uczestników dwóch branż: stomatologicznej i medycyny estetycznej. Jak taki pomysł sprawdzi się w praktyce?

Przedstawiciele Ptak Warsaw Expo w taki oto sposób wyjaśniają ideę Warsaw Dental Medical Show. – Założenie jest jasne, ofertę kierujemy do lekarzy, higienistek stomatologicznych, ale przede wszystkim do lekarzy dentystów. Skonstruowaliśmy ofertę wystawienniczą i szkoleniową w taki sposób, aby z uczestnictwa w Warsaw Dental Medical Show w największym stopniu skorzystali stomatolodzy.

Nie jest to wyznaczanie nowych ścieżek rozwoju dla gabinetów dentystycznych. Nie mała ich liczba na co dzień oferuje świadczenia z zakresu medycyny estetycznej. To trend, który jest coraz bardziej widoczny – słyszymy z ust dr. n. med. Bartosza Pawlikowskiego, jednego z wykładowców podczas Warsaw Dental Medical Show.

Agnieszka Dąbkowska, nadzorująca targi Warsaw Dental Medical Show, w rozmowie z infoDENT24.pl wyjaśniła, że wszystkie wykłady, szkolenia i warsztaty dedykowana są lekarzom dentystom, aczkolwiek część z nich obejmuje zagadnienia z zakresu medycyny estetycznej. Optymalnym rozwiązaniem, sprzyjającym efektywnemu wykorzystaniu czasu w trakcie pobytu na Warsaw Dental Medical Show, jest dokonany z namysłem wybór zestawu edukacyjnego. W tym celu pomocny jest formularz uczestnika Warsaw Dental Medical Show, który należy wypełnić podczas rejestracji on line.

Uczestnictwo w Warsaw Dental Medical Show będzie m.in. niepowtarzalną okazją, aby w ciągu trzech dni zapoznać się z ofertą dostawców sprzętu, który powinien pracować w gabinetach medycyny estetycznej. Nie mniej ważna będzie możliwość wysłuchania wykładów i wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez specjalistów o nazwiskach wiele znaczących w medycynie estetycznej.

W sprzęcie stosowanym w medycynie estetycznej naczelne miejsce zajmują lasery. Według badań American Socjety for Dermatologic Surgery (ASDS), wśród wszystkich zabiegów medycyny estetycznej wykonywanych na całym świecie 45 proc. stanowią procedury laserowe. Lasery dają ogromne możliwości terapeutyczne. Dermatolodzy wreszcie skutecznie mogą likwidować defekty, które od lat uprzykrzają ludziom życie.

- Moją misją jest uczyć lekarzy, lekarzy dentystów, nie zawsze specjalistów w dziedzinie dermatologii, jak lepiej rozumieć skórę w kontekście terapii laserowych, po to, aby mogli jeszcze skuteczniej pomagać pacjentom. To ważne, aby wybór leczenia podyktowany był zawsze dobrem pacjenta, nawet jeśli on sam chce od nas innego zabiegu, o którym słyszał wiele dobrego – wskazuje Bartosz Pawlikowski.

- Przełom dokonał się za sprawą laserów picosekundowych. Bardzo krótkie impulsy niosą ze sobą energię nie tylko świetlną, ale też akustyczną, której pochłonięcie przez skórę skutkuje wywołaniem reakcji na poziomie tkanki, ale też komórki, a nawet jej jądra. Gdyby porównać picosekundowa technologię laserową do lotów kosmicznych, to moglibyśmy uznać, iż właśnie pierwszy człowiek wylądował na Marsie i przeżył! - obrazuje lekarz.

- Nowoczesne technologie laserowe doskonale nadają się do stosowania w okolicach, w które trudno podać jakikolwiek materiał, np. powieki. Są bezpieczne, a jednocześnie bardzo skuteczne – zapewnia Bartosz Pawlikowski.

Czytaj także: Warsaw DentalMedica Show. Nie było? To będzie!

Prof. Renata Górska moderatorem naukowej części Warsaw Dental Medica Show

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
laser   estetyka  

POLECAMY W SERWISACH