• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W Słupsku powszechny przegląd uzębienia uczniów

ws
22-10-2015, 12:56
W Słupsku powszechny przegląd uzębienia uczniów Fundacja Wiewiórki Julii przeprowadza w słupskich szkołach przegląd stomatologiczny (foto: pixabay)
Dzisiaj i jutro 14 lekarzy dentystów wolontariuszy, współpracujących z Fundacją Wiewiórki Julii z Warszawy, przeprowadza w słupskich szkołach podstawowych przegląd stomatologiczny uczniów.

Przeglądy odbywają się w sześciu szkołach, trwać będą od rana do wieczora. W sumie przebadanych ma być 2,4 tys. uczniów. Każde dziecko otrzyma od organizatorów akcji pastę do zębów. Kolejna tego typu akcja obędzie się w Słupsku w listopadzie.

Miejscy radni zapowiadają, że inicjatywa o charakterze profilaktycznym nie zastąpi w działaniu stacjonarnych gabinetów stomatologicznych, o powrót których do szkół zabiegać będą usilnie.

Przypomnijmy, że lipcu 2015 r. prezydent Słupska Robert Biedroń zapowiadał, iż nad uczniami słupskich podstawówek będzie roztoczona stała opieka stomatologiczna. Dentyści powrócą do szkół. Ma powstać jeden gabinet dentystyczny na trzy szkoły podstawowe.

Zanim to się jednak stanie wszystkie dzieci ze Słupska uczęszczające do szkół podstawowych miały być przebadane przez pracowników fundacji Wiewiórki Julii.

Miasto zapewnić miało gościom ze stolicy noclegi oraz pokrycie podstawowych kosztów materiałów w wysokości 15 tys. zł. W akcji wziąć ma udział łącznie ok. 5 tys. uczniów.

Więcej: 10minut.tv

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH