PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

W Słubicach stawiają na edukację

jsz
24-01-2014, 14:17
W Słubicach stawiają na edukację Stomatologia Słubice stawia na edukację
Stomatologia-Słubice i firma 3M Poland organizują akcję profilaktyczną dla przedszkolaków, uczniów, ale także dla pracowników sanepidu, dla higienistek oraz pielęgniarek ze szkół, dla pedagogów, w zasadzie dla wszystkich chętnych.

Akcja edukacyjna to nie wszystko. W ramach projektu zorganizowany zostanie przegląd uzębienia dzieci z przedszkoli i szkół. W podobnym przedsięwzięciu dwa lata temu przebadano 400 przedszkolaków i uczniów.

Cel akcji jest prosty, ma uświadomić wszystkim, że problemy z zębami to problemy z całym organizmem.

Propagatorowi akcji, Bohdanowi Starzyńskiemu ze Stomatologii-Słubice zależy na tym, aby jak najwięcej osób zrozumiało to, że chorująca jama ustna może być powodem wielu innych schorzeń, także natury kardiologicznej i onkologicznej. Wiedzą o tym doskonale lekarze dentyści - ich pacjenci już nie.

Wykład na temat nowotworów złośliwych głowy i szyi wygłosić ma specjalista w dziedzinie onkologii Zygmunt Stupieńko ze szpitala powiatowego w Sulęcinie. Zagadnienia związane ze stomatologią zachowawczą, zasadami dbania o higienę jamy ustanej przybliży lekarz dentysta Karolina August.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH