• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W Puławach wyszkolą techników dentystycznych

ms
12-06-2017, 10:21
W Puławach wyszkolą techników dentystycznych Medyczne Studium Zawodowe w Puławach: pracownia stomatologiczna
Medyczne Studium Zawodowe w Puławach uruchamia od września 2017 r. nowy kierunek: to technik dentystyczny.

Szkoła proponuje naukę w trzech systemach:
- młodzieżowym, pięć razy w tygodniu;
- wieczorowym, trzy razy w ciągu tygodnia;
- zaocznym (w soboty i niedziele co dwa tygodnie).

Nauka jest bezpłatna – zapewnia Anna Berlińska, dyrektor Medycznego Studium Zawodowego w Puławach. To samodzielne stanowisko, gdzie liczą się przede wszystkim zdolności manualne. Zaznaczam, że nie jest to …asystent stomatologiczny - wyjaśnia dyrektor.

W czasie 2,5 letniej  nauki w szkole chętni uczą się wykonywać uzupełnienia protetyczne ruchome i stałe, wykonane z mas akrylanowych, metalu, kompozytu i ceramiki. Na zajęciach z ortodoncji, uczy się wykonania różnych rodzajów aparatów ortodontycznych.

Każdy uczeń, który zakończy edukację w szkole, może przystąpić do Egzaminu Potwierdzającego Kwalifikacje Zawodowe, a po jego zdaniu uzyska tytuł zawodowy, uprawnienia do prowadzenia własnej pracowni protetycznej oraz do  wykonywania wszystkich prac protetycznych i ortodontycznych.

Szkoła prowadzi zajęcia także dla higienistek stomatologicznych. Nauka odbywa się w systemie dziennym przez dwa lata (cztery semestry). Szczególny nacisk położony jest na zajęcia praktyczne, które odbywają się w pracowniach szkolnych oraz gabinetach stomatologicznych na terenie Puław.

Absolwenci uzyskują świadectwo ukończenia szkoły policealnej, a po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe -  dyplom z tytułem higienistki stomatologicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH