PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W NIL: dentyści a ochrona radiologiczna pacjenta

ms
09-02-2017, 08:04
W NIL: dentyści a ochrona radiologiczna pacjenta Oochrona radiologiczna pacjenta (foto: pixabay)
Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Lekarzy i Lekarzy Dentystów Naczelnej Izby Lekarskiej zorganizował dla lekarzy dentystów szkolenie akredytowane dotyczące zagadnień z zakresu ochrony radiologicznej pacjenta.

Szkolenie jest jednodniowe, zakończone egzaminem (egzamin płatny 140 zł zgodnie ze stawkami określonymi w rozporządzeniu ministra zdrowia z 18 lutego 2011 r. w sprawie warunków bezpiecznego stosowania promieniowania jonizującego dla wszystkich rodzajów ekspozycji medycznej Dz. U. z 2011 r. Nr .51 poz.265 z późn. zm.). 

Certyfikat potwierdzający zdanie egzaminu jest ważny przez pięć lat od dnia jego wydania.

Uczestnicy otrzymują 6 punktów edukacyjnych.

Szkolenie finansowane są ze składek członków samorządu i dlatego bezpłatny udział (i związane z tym certyfikaty) mogą być dostępne tylko dla osób opłacających składki.

Terminy:
27 lutego
28 lutego
20 marca
21 marca

Miejsce odbywania szkoleń:
Naczelna Izba Lekarska, Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Lekarzy i Lekarzy Dentystów, ul. Sobieskiego 110, 00 - 764 Warszawa, 

e- mail: odz@hipokrates.org
tel. 22 559 13 10, 22 559 13 44

Zapisy: www.nil.org.pl

Zgodnie z art. 33 c Ustawy Prawo atomowe z 29 listopada 2000, osoby wykonujące i nadzorujące wykonywanie badań i zabiegów leczniczych przy użyciu promieniowania jonizującego są zobowiązane do podnoszenia swoich kwalifikacji z zakresu ochrony radiologicznej pacjenta poprzez ukończenie szkolenia w dziedzinie ochrony radiologicznej pacjenta, zdanie egzaminu i uzyskanie certyfikatu potwierdzającego jego zdanie. Certyfikat jest ważny przez 5 lat od dnia jego wydania.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NIL   radiologia stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH