• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W "niekształcenie" stomatologów w Bydgoszczy zamieszany rząd?

jsz
21-05-2015, 11:14
W Kto pokona pat wokół stomatologii w Bydgoszczy? (foto: mat. URM)
Tak przynajmniej sprawę naświetla portalkujawski.pl, według którego Urząd Marszałkowskim niewiele robi w sprawie uruchomienia w Bydgoszczy przez Collegium Medicum nowych kierunków studiów, w tym stomatologii.

Urząd Marszałkowski twierdzi, że ma ręce związane, gdyż strona rządowa nie wyraziła w tej sprawie swojego zdania przy ocenie Kontraktu Terytorialnego dla województwa kujawsko - pomorskiego.

Portalkujawski.pl nie ma wątpliwości, że takie tłumaczenie jest tylko linią obrony tłumaczącą niechęć marszałka województwa wobec rozwijania w Bydgoszczy przez Collegium Medicum nowych kierunków studiów.

Portal podaje, że już kilka lat temu Rada Miasta Bydgoszczy podjęła działania zmierzające do utworzenia na terenie aglomeracji nowych kierunków studiów medycznych. W tym celu przejęto od PKP siedzibę dawnej Dyrekcji Kolejowej przy ul. Dworcowej. Powstał pat, gdyż okazało się, że udziały w tym budynku miał także Samorząd Województwa. Jako współwłaściciel obiektu - województwo kujawsko-pomorskie zadecydowało o wynajęciu pomieszczeń w przy ul. Dworcowej prywatnej przychodni Centrum Medycznym. Brak jedności celów uczelni i CM uniemożliwia uzyskania dotacji na adaptację obiektu do potrzeb uczelni.

Według ustaleń portalukujawskiego.pl, radni województwa mieli przedstawiony raport z realizacji Strategii Rozwoju Województwa do 2020 r., w którym znajduje się zapis o utworzeniu w Bydgoszczy stomatologii. Dokument ten przyjęto w 2013 r. Tymczasem Urząd Marszałkowski tłumaczy się, że nie miał wiedzy o przedsięwzięciu. Jako przyczynę nierozpoczęcia realizacji tego fragmentu strategii rozwojowej marszałek województwa wskazuje także brak stanowiska w tej kwestii strony rządowej.

Ponoć gdy nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze, ale w tym przypadku być może w grę wchodzą ambicje i skrzętnie skrywany tak zwany lokalny partykularyzm.

Czytaj także:
Studia stomatologiczne w Bydgoszczy - będzie decyzja?
Bydgoszcz: rekrutacja na studia stomatologiczne jeszcze nie w tym roku
Bydgoszcz: uczelnia przejmuje budynek, w którym ma powstać wydział stomatologiczny
Studia stomatologiczne w Bydgoszczy: kiedy, nigdy, a może jednak w Toruniu?

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH