PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

VII Łódzkie Spotkania Stomatologiczne z udziałem konsultantów krajowych

ms
21-09-2016, 14:01
VII Łódzkie Spotkania Stomatologiczne z udziałem konsultantów krajowych VII Łódzkie Spotkania Stomatologiczne w Hotelu Wodnik w Słoku
350 lekarzy dentystów z całej Polski uczestniczyć będzie od 23 do 25 września w Słoku koło Bełchatowa w VII Łódzkich Spotkaniach Stomatologicznych, wśród nich konsultanci krajowi w dziedzinach stomatologicznych.

Organizowana już po raz siódmy konferencja to dziecko Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi. Trzeba dodać, że dziecko w pełni udane, które nie tylko spełniło pokładane w nim oczekiwania, ale także ciągle się rozwija i znakomicie rokuje na przyszłość.

O tym, że tak jest - przekonuje bogaty program trzydniowej konferencji. Chodzi zarówno o tematykę wykładów, jak i o nazwiska osób je prowadzących. Właśnie z uwagi na prelegentów i na to o czym będą mówili - uczestnicy Łódzkich Spotkań Stomatologicznych mogą być pewni, że ich wiedza zostanie znakomicie wzbogacona.

kliknij, żeby zobaczyć 

Jak podają organizatorzy przedsięwzięcia - w Słoku odbędzie się m.in. posiedzenie konsultantów krajowych w dziedzinach stomatologicznych. Będzie to wspaniała okazja do omówienia spraw związanych z kształceniem podyplomowym lekarzy dentystów.

Szybki rozwój wszystkich dziedzin stomatologii wymaga reform nie tylko zgodnych z potrzebami pacjentów, ale też z oczekiwaniami lekarzy dentystów. Konieczna jest zatem analiza problemów pojawiających się w systemie ochrony zdrowia i uwzględnienie w niej racji samorządu lekarskiego.

Głos środowiska medycznego w podejmowaniu rozwiązań systemowych, w tym legislacyjnych, musi być wyraźnie słyszalny - tego oczekują zwłaszcza młodzi dentyści.

Tematyka spotkań jest różnorodna. W tym roku poruszane będą zagadnienia dotyczące m.in.: patologii zaburzeń rozwojowych zębów u dzieci i młodzieży, wybranych pierwiastków fizjologii i patologii jamy ustnej, implantacji bezpłatkowej i natychmiastowej, aspektów onkologii w chirurgii szczękowo - twarzowej, interdyscyplinarnego leczenia pacjentów z dolegliwościami bólowymi narządu żucia, endodoncji i periodontologii, leczenia stomatologicznego chorych onkologicznie, adhezyjnych i protetycznych uzupełnień estetycznych zębów.

Zaproszenie do udziału w konferencji przyjęli m.in.: minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, Radzisław Kordek, rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Jerzy Sokołowski dziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego UM w Łodzi prezes NRL Maciej Hamankiewicz, oraz prezes ORL w Łodzi Grzegorz Mazur.

Konferencja potrwa od 23 do 25 września 2016 r. w Hotelu Wodnik w Słoku koło Bełchatowa.

Kliknij, aby zobaczyć program.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ORL w Łodzi   konsultanci krajowi  

POLECAMY W SERWISACH