PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

VII Łódzkie Spotkania Stomatologiczne: przed, w trakcie i po godzinach

ms
25-09-2016, 10:59
VII Łódzkie Spotkania Stomatologiczne: przed, w trakcie i po godzinach Lesław Jacek Pypeć na scenie z Justyną Sieńczyłło (foto: infoDENT24.pl)
Nie samą nauką człowiek żyje. Organizatorzy VII Łódzkich Spotkań Stomatologicznych zadbali, aby uczestnicy konferencji mogli efektownie zregenerować synapsy pomiędzy pokaźnymi dawkami nie zawsze łatwej wiedzy. Udało się znakomicie.

Zadanie nie było proste, a to dlatego, że program naukowy VII Łódzkich Spotkań Stomatologicznych chociaż nie był przeładowany, ale już napięty - z pewnością tak.

Czas konferencji, wyznaczony rytmem kilkunastu wykładów, z których każdy trwał co najmniej godzinę, umiejętnie został przedzielony chwilami sympatycznej rozrywki. 

- Faktycznie program naukowy mamy bogaty. Staraliśmy się tak dobrać poruszane podczas wykładów zagadnienia, aby każdy z uczestników konferencji wyjechał ze Słoku z możliwie dużą dawką przydatnej wiedzy – relacjonowała dla infoDENT24.pl lek. dent. Małgorzata Lindorf, członek prezydium ORL w Łodzi, bez której ŁSS nie prezentowałyby się tak okazale.

   Historia siedmiu ŁSS zatrzymana w obiektywie

 – Z każdym rokiem jest coraz trudniej, ale ciekawiej. Siedem lat temu zaczynaliśmy od 170 uczestników, w tym roku musieliśmy stworzyć program, który odpowiadałby ponad dwukrotnie większej liczbie gości - przypomina współorganizatorka ŁSS.

- Część naukowa jest najważniejsza, ale staramy się także, aby w świadomości lekarzy dentystów zaistnieli nasi partnerzy, bez których oprawa ŁSS byłaby zdecydowanie skromniejsza – tłumaczy Małgorzata Lindorf.

- Naszym przyjaciołom, stałym bywalcom Łódzkich Spotkań Stomatologicznych oraz tym, którzy gościli w Słoku po raz pierwszy, staramy się stworzyć optymalne warunki do nauki, ale także uczynić wszystko, aby intensywnie wypoczęli i mieli odrobinę czasu na nieformalne spotkania. To ważne, wszak jednym z zadań samorządu jest integracja środowiska lekarzy dentystów – zapewnia rozmówczyni infoDENT24.pl.

- Dzięki intensywnej pracy nieformalnego komitetu organizacyjnego, złożonego z grupy aktywnych członków ORL w Łodzi, udaje nam się zredukować koszty przygotowania konferencji do niezbędnego minimum. Wszystko robimy we własnym zakresie, nie posiłkujemy się firmami zewnętrznymi. W ten sposób możemy zapewnić maksimum efektów przy minimum nakładów – wyjaśnia Małgorzata Lindorf.

Takim efektem był  półtoragodzinny spektakl „Mój Dzikus” zrealizowany w popularnej ostatnio konwencji one woman show. Tą kobietą była popularna aktorka Justyna Sieńczyłło, która znakomity warsztat aktorski spożytkowała m.in. na zbudowanie żywego kontaktu z publicznością.

POLECAMY W SERWISACH