PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

VII Łódzkie Spotkania Stomatologiczne: coś bardzo specyficznego

ms
23-09-2016, 19:58
VII Łódzkie Spotkania Stomatologiczne: coś bardzo specyficznego ŁSS wystartowały (foto: infoDENT24.pl)
VII Łódzkie Spotkania Stomatologiczne wskazują na fakt, że dotychczas można było wziąć udział w sześciu poprzednich. Organizatorzy zrobili wszystko, aby uczestnicy ŁSS mieli jak najmilsze skojarzenia z siódemką – po prostu byli w siódmym niebie.

Oczywiście nie o to chodzi, aby podczas, bądź co bądź, konferencji naukowej, znajdować się w dobrym nastroju, po prostu dobrze się bawić, ale duża dawka tak zwanej dobrej energii sprawia, że i specjalistyczna wiedza łatwiej zapada w pamięć.

   Pozytywna energia

Taką energią emanowała uroczystość inaugurująca VII Łódzkie Spotkania Stomatologiczne. W zasadzie należałoby powiedzieć, że mieliśmy do czynienia ze spotkaniem dobrych przyjaciół.

Nawet jeśli większość spośród 350 uczestników VII ŁSS nie spotyka się na co dzień, to duża grupa czeka na doroczną konferencję, organizowaną przez Okręgową Izbę Lekarską w Łodzi (od kilku lat niezmiennie w Hotelu Wodnik w Słoku pod Bełchatowem).

   dr n. med. Lesław Jacek Pypeć

Dla stałych gości ŁSS moment przed uroczystością inauguracyjną jest chwilą oczekiwania na to w jakiej roli wystąpi tym razem kierownik naukowy ŁSS dr n. med. Lesław Jacek Pypeć, wiceprezes i przewodniczący KS ORL w Łodzi. Dla tych co po raz pierwszy w Słoku entré animatora konferencji było nie lada niespodzianką.

Przy dźwiękach rogu pojawiła się na wskroś historyczna postać. - Waszmość Panie, Waszmość Panowie na prośbę króla spotykamy się w posiadłości hetmana - tradycyjnie podczas zjazdu naszego cechu. Nasze zamczysko czeka na miłych gości. Komnaty przygotowane – zapewniał Jacek Pypeć witając m.in. księcia cechu dentystów i medyków - Macieja Hamankiewicza oraz kasztelana cechu dentystów  i medyków Grzegorza Mazura.

   lek. dent. Małgorzata Lindorf, członek Prezydium ORL w Łodzi, dobry duch ŁSS 

Tylko na moment nastrój uroczystości zakłóciły złe wieści ze stolicy, a dokładnie spodziewany najazd cechów medycznych na Warszawę. Z tego też powodu wielki książę Konstanty Radziwiłł (minister zdrowia) nie dojechał do Słoku, ale uczestnikom konferencji  przesłał memoriał. Książe Konstanty Radziwiłł wyraził nadzieję, że posiedzenie lekarzy dentystów zaprocentuje wspólnymi wnioskami i nowymi kierunkami w zakresie szkoleń podyplomowych i doskonalenia zawodowego dentystów.

   Maciej Hamankiewicz, prezes NRL 

Słowa nieobecnego wesparł swoim autorytetem książę cechu dentystów i medyków - Maciej Hamankiewicz, a faktycznie prezes NRL.

- To co buduje naród, to kultura, a jej ważnym elementem jest także strój - prezes NRL nawiązał do wizerunku postaci, jaki stworzył Jacek Pypeć.

Maciej Hamankiewicz docenił środowisko dentystów, które z dużym zaangażowaniem podchodzi do podwyższania umiejętności zawodowych. - Muszę powiedzieć, że lekarze nie mają takiego samozaparcia – przyznał prezes NRL.

POLECAMY W SERWISACH