PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Uzębienie 9 tys. dzieci przebadają specjaliści z Lux Med

ws
16-09-2015, 10:11
Uzębienie 9 tys. dzieci przebadają specjaliści z Lux Med Lux Med chroni dziecięce uśmiechy (foto: freedigitalphotos)
W 2015 r. Lux Med odwiedzi 24 szkoły w sześciu województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, śląskim i wielkopolskim. Dentyści z Lux Med wykonają przeglądy stomatologiczne u 9 tys. dzieci.

Grupa Lux Med po raz drugi została partnerem medycznym programu edukacyjno-profilaktycznego „Chroń dziecięce uśmiechy". Celem akcji jest nauczenie dzieci w wieku 6 -12 lat dobrych nawyków w trosce o higienę jamy ustnej i zapobieganie próchnicy.

- Wyniki przeprowadzonych przeglądów potwierdzają potrzebę prowadzenia działań edukacyjnych wśród dzieci. Wyrabianie prawidłowych nawyków higienicznych od najmłodszych lat przekłada się na późniejszy stan uzębienia stałego. W ramach programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy" nie tylko oceniamy zdrowie ząbków najmłodszych, ale też oswajamy dzieci z wizytą w gabinecie stomatologicznym, uczymy, jak i kiedy myć zęby. Pokazujemy alternatywy dla sytuacji, gdy sięgnięcie po szczoteczkę jest niemożliwe, takie jak na przykład żucie bezcukrowej gumy, czy chociażby przepłukanie zębów wodą - tłumaczy lek. dent. Anna Klukowska, dyrektor stomatologii z Grupy Lux Med.

Kampania „Chroń dziecięce uśmiechy" organizowana jest przez Wrigley Polska i Polski Czerwony Krzyż przy współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym oraz Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH