PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Uwaga, wmawiają, że certyfikaty za udział w szkoleniach są obowiązkowe

ms
20-08-2015, 10:53
Uwaga, wmawiają, że certyfikaty za udział w szkoleniach są obowiązkowe Namawianie na szkolenia (foto: pixabay)
Nieprawdą jest, że wszyscy prowadzący podmioty, wykonujące działalność leczniczą, muszą mieć certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu z zakresu przeciwdziałania zranieniom i że za brak takiego certyfikatu grozi grzywna.

Biuro Wielkopolskiej Izby Lekarskiej oraz delegaci - stomatolodzy otrzymują informacje o kierowanej do prowadzących gabinety zabiegowe ofercie szkoleń z zakresu przeciwdziałania zranieniom.

Akcję taką prowadzi firma Centrum Ewidencji Dokumentacji Medycznej (Śląsk). Problem w tym, że CEDM utrzymuje, iż wszyscy prowadzący podmioty, wykonujące działalność leczniczą, muszą mieć stosowny certyfikat ze szkolenia, za brak którego grozi grzywna.

Podczas rozmów z przedstawicielami lecznic pracownicy CEDM podają nieprawdziwą informację, że obowiązek posiadania certyfikatu wynika wprost ze stosownego rozporządzenia ministra zdrowia. Nie odpowiada to jednak prawdzie – podaje Wielkopolska Izba Lekarska.

WIL przypomina, że zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z 6 czerwca 2013 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu prac związanych z narażeniem na zranienie ostrymi narzędziami używanymi przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych, każda praktyka lub podmiot zatrudniający przynajmniej jedną osobę, której praca wiąże się z narażeniem na zranienie, ma obowiązek prowadzić politykę przeciwdziałania zranieniom. W ramach tej polityki (za realizowanie której odpowiedzialny jest prowadzący praktykę lub kierownik podmiotu) istnieje również wymóg szkolenia personelu. Do dość rozbudowanych zasad realizowania takich szkoleń odnosi się wspomniane rozporządzenie ministra zdrowia.

źródło: wildent.org.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
szkolenia dla dentystów   zranienia i zakłucia   WIL  

POLECAMY W SERWISACH