PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Uniwersytet Jagielloński: będą istotne zmiany w warunkach przyjęć studentów na kierunku lekarsko - dentystycznym

jsz
22-04-2014, 12:24
Uniwersytet Jagielloński: będą istotne zmiany w warunkach przyjęć studentów na kierunku lekarsko - dentystycznym Uniwersytet Jagielloński: będą istotne zmiany w warunkach przyjęć studentów na kierunku lekarsko - dentystycznym (źródło: Google Maps)
Uniwersytet Jagielloński zapowiada, że wśród zmian w kryteriach przyjęć kandydatów na studia na kierunku lekarsko - dentystycznym począwszy od roku akademickiego 2015/2016 wprowadzony zostanie przelicznik dla poziomu podstawowego egzaminu maturalnego z matematyki.

Wynik egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym dzielony będzie przez dwa. Wyłączony zostanie egzamin z fizyki z astronomią na poziomie rozszerzonym.

W postępowaniu rekrutacyjnym brany będzie pod uwagę egzamin maturalny z biologii i chemii na poziomie rozszerzonym oraz z matematyki na poziomie rozszerzonym lub podstawowym z przelicznikiem.

Kryteria kwalifikacji na pierwszy rok studiów w roku akademickim 2015/2016 zostaną przyjęte uchwałą Senatu UJ i podane do publicznej wiadomości nie później niż do końca maja 2014 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH