• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

UM Wrocław: na dywaniku u rektora prof. Ziętka

kan
16-05-2018, 09:58
UM Wrocław:  na dywaniku u rektora prof. Ziętka (fot. pixabay)
Stypendyści ministra zdrowia, ministra nauki i szkolnictwa wyższego oraz studenci kierunku lekarsko-stomatologicznego, którzy uratowali tonącego człowieka, otrzymali oficjalne gratulacje i upominki od władz uczelni.

Stypendystów i studentów podjął rektor prof. Marek Ziętek oraz prorektor ds. dydaktyki prof. Piotr Dzięgiel. W spotkaniu wziął udział m.in. stypendysta ministra nauki i szkolnictwa wyższego dr hab. Mieszko Więckiewicz, który specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu zaburzeń czynnościowych układu stomatognatycznego, bólu ustno-twarzowego oraz kompleksowych protetycznych rekonstrukcjach uzębienia.

W 2012 roku znalazł się w gronie stypendystów Funduszu im. dr. Emila Niedźwirskiego, a w roku 2017 otrzymał stypendium ministra nauki i szkolnictwa wyższego jako pierwszy stomatolog w dwunastoletniej historii jego przyznawania.

Gratulacje od rektorów przyjmowali też studenci stomatologii oddziału English Division nagrodzeni za bohaterską postawę - Michał Mazurec, Łukasz Muszkiewicz i Mateusz Nowicki. O ich akcji ratunkowej szczegółowo informowaliśmy blisko miesiąc temu: Bohaterscy studenci stomatologii

Podczas spotkania dzielono się także opiniami, uwagami i sugestiami na temat studiów oraz pracy naukowej.

Więcej: umed.wroc.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
studenci stomatologii   UM Wrocław   badania naukowe  

POLECAMY W SERWISACH