PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

UM w Lublinie: na stomatologię w pierwszym rozdaniu przyjęci kandydaci z minimum 181 punktami

js
14-07-2015, 08:02
UM w Lublinie: na stomatologię w pierwszym rozdaniu przyjęci kandydaci z minimum 181 punktami Uniwersytet Medyczny w Lublinie (foto: wikimedia)
Na liście przyjętych na wydział lekarsko - dentystyczny Uniwersytetu Medycznego w Lublinie  widnieją nazwiska 81 osób. Lider tej listy zgromadził 200 pkt., szóstka ostatnich ze szczęśliwych kandydatów miała ich po 181.

 

Z iloma punktami ostatecznie UM w Lublinie będzie przyjmował na studia stomatologiczne, wciąż nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że pierwszych 33 na liście rezerwowej zgromadziło po 180 pkt., a więc do kwalifikacji zabrakło im po jednym punkcie. Czy ostatecznie ta grupa znajdzie się wśród studentów UM w Lublinie – czas pokaże. Lista rezerwowa składa się aż z 1811 nazwisk. Zamyka ją 14 kandydatów z dorobkiem 100 pkt.

Lista przyjętych nie jest ostateczna, gdyż w zasadzie każdy aplikujący składa dokumenty do kilku uniwersytetów medycznych, dlatego część przyjętych przeniesie się na inne uczenie, zwalniając miejsca osobom mającym mniejszą liczbę punktów.

Uwaga:  Każdy UM ma inny algorytm liczenia punktów rankingowych, tak więc są różne ich limity.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH