• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

UM w Lublinie: LDEK – jest dobrze, czy wręcz przeciwnie

js
04-03-2016, 08:13
UM w Lublinie: LDEK – jest dobrze, czy wręcz przeciwnie Ocena wyników LDEK (foto: pixabay)
Wśród lekarzy dentystów, którzy ukończyli studia ponad dwa lata temu oraz którzy przystępowali do LDEK pierwszy raz absolwenci UM w Lublinie zajęli w sesji wiosennej 2016 r. pierwsze miejsca. Sukces? To zależy.

Uniwersytet Medyczny chwali się: I miejsce w kraju w ostatnim LDEK. Centrum Edukacji Medycznej tłumaczy jednak, że bardziej miarodajny jest wynik absolwentów, którzy ukończyli studia w 2015 lub w 2014 r. A tu UM w Lublinie jest na VIII miejscu. Tak całą sytuację opisuje Dziennik Wschodni.

Dlaczego bardziej miarodajnym? Z pewnością dlatego, bo w tej „kategorii” przystąpiło do egzaminu aż 569 osób, w innych zdecydowanie mniej. 

Prawda jest taka, że w grupie „dwa lata plus” zdawało 243 osób. 18 dentystów z UM w Lublinie - ta liczba nie odbiegała wyraźnie od liczebności zdających z innych uczelni uniwersyteckich. Faktem jest, także to, że wśród zdających egzamin po raz pierwszy było zaledwie 4 reprezentantów liderującego UM w Lublinie. W sumie na sławę UM w Lublinie zapracowało 24 lekarzy dentystów, podczas gdy grupa 48 studentów z Lublina, którzy ukończyli studia w ostatnich dwóch latach, zajęła trzecie miejsce od końca.

Gazeta przytacza wypowiedź Marka Klenckiego, dyrektora Centrum Edukacji Medycznej w Łodzi. Oto ona: Rzeczywiście lubelska uczelnia w ostatniej sesji zdobyła pierwsze miejsce. Warto jednak zaznaczyć, że to wynik w grupie lekarzy dentystów, którzy ukończyli studia ponad dwa lata temu. Zdawało w niej tylko 18 osób z uczelni w Lublinie. Ta grupa jest niejednolita, są wśród nich m.in. osoby, które już kilka razy podchodziły do egzaminu. Na kanwie tej wypowiedzi Dziennik Wschodni stawia tezę, że wyniki LDEK studentów, kształcących się w UM w Lublinie, nie są rewelacyjne.

Jest dobrze zatem, czy źle?

Czytaj także: Wyniki LDEK z lutego-2016 r. 

Więcej: dziennikwschodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Mariusz Klencki   CEM   Uniwersytet Medyczny w Lublinie   LDEK  

POLECAMY W SERWISACH