PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

UM w Łodzi: rekordowa liczba kandydatów, oczywiście na stomatologii

js
16-07-2015, 14:25
UM w Łodzi: rekordowa liczba kandydatów, oczywiście na stomatologii Uniwersytet Medyczny w Łodzi rektorat (źródło: wikimedia)
Uniwersytet Medyczny w Łodzi raportuje, że o każde ze 108 miejsc na kierunku lekarsko – dentystycznym ubiega się w tym roku 25 kandydatów. To rekordowy rezultat w historii UM.


Kandydaci na dentystów mogli w trakcie rekrutacji wybierać dwa z czterech przedmiotów: chemii, fizyki, biologii i matematyki.

Na wszystkich kierunkach Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (studia stacjonarne jednolite magisterskie) zarejestrowano ponad 16 tys. kandydatów. Wszyscy  opłacili zgłoszenia. W roku akademickim 2014/2015 chętnych do studiowania na UM w Łodzi było niespełna 12 tys.

Najtrudniej dostać się jest na stomatologię: 2,7 tys. kandydatów sprawia, że w tym roku aż 25 osób rywalizuje o każde ze 108 miejsc.

Najwięcej chętnych, bo niemal 5,5 tys., aplikowało jednak na kierunek lekarski. Przy limicie 320 przyjęć, średnia wypada 17 kandydatów na jedno miejsce.

Na Wydziale Wojskowo - Lekarskim UM średnia na jedno miejsce to 19 osób (180 miejsc). Dodatkowo zarezerwowano 50 miejsc w ramach umowy z MON (12,5 kandydata na jedno miejsce).

Czytaj więcej: dzienniklodzki.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH