PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

UJCM w sprawie prawa autorskiego

smn
02-12-2016, 10:39
UJCM w sprawie prawa autorskiego Pracownicy uczelni korzystają z 50 proc. kosztów uzyskania przychodu (fot.pixabay)
Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum przypomina, że koszty uzyskania przychodu z tytułu korzystania przez twórców z praw autorskich  wynosi 50 proc. A z tym faktem wiąże się obowiązek składania odpowiednich oświadczeń.

Naukowcy powinni złożyć oświadczenie o deklarowanej wysokości kosztów uzyskania przychodu z tytułu praw autorskich, dotyczące wynagrodzeń zasadniczych. Na dostarczenie tego oświadczenia jest czas do 12 grudnia 2016 roku.

W przypadku zmiany udziału procentowego praw autorskich w części wynagrodzenia zasadniczego należy do 10-go dnia następnego miesiąca złożyć w Dziale Spraw Osobowych nową deklarację. Co więcej każdy pracownik powinien prowadzić ewidencję prac objętych prawem autorskim dla potrzeb kontroli podatkowej.

Łączne koszty uzyskania przychodów z tytułu praw autorskich nie mogą przekroczyć w 2017 roku kwoty 42 764 zł. Po zakończeniu roku kalendarzowego, w sytuacji, gdy procent wykonanej pracy wskazany w oświadczeniu o udziale prac objętych prawami autorskimi w ramach wykonanych obowiązków dydaktycznych lub naukowo-badawczych będzie mniejszy niż deklarowany, pracownik obowiązany jest do korekty złożonego oświadczenia i wskazanie rzeczywistego udziału praw autorskich w wynagrodzeniu zasadniczym w danym roku kalendarzowym do 10 stycznia 2017 r.

 Więcej: cm-uj.krakow.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
CM UJ  

POLECAMY W SERWISACH