PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Trwa nabór do drugiej edycji projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”

szaft
20-08-2014, 10:11
Trwa nabór do drugiej edycji projektu „Dzieciństwo bez próchnicy” Do pierwszej edycji proejektu "Dzieciństwo bez próchnicy" zgłosiło się ponad 1200 placówek przedszkolnych z całego kraju (fot. sxc.hu)
Do końca października 2014 r. przedszkola z całej Polski mogą zgłaszać się do udziału w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”. Akcja finansowana jest ze Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy (Swiss Contribution) oraz dotacji ministra zdrowia. Portal infoDENT24.pl jest patronem medialnym projektu.

To drugi nabór do tego projektu. Do pierwszej edycji zgłosiło się ponad 1200 placówek przedszkolnych z całego kraju. Spośród nich wybrano te, które program będą realizować.

Celem projektu jest objęcie edukacją i profilaktyką stomatologiczną ponad 300 tysięcy dzieci w wieku do 5 lat. Edukowane będą także osoby dorosłe. Zdaniem organizatorów, to właśnie od ich postawy - rodziców, opiekunów nauczycieli i wychowawców oraz personelu medycznego najbardziej zależy stan zdrowia jamy ustnej najmłodszych.

W ramach projektu promuje się zachowania prozdrowotne oraz profilaktyka chorób jamy ustnej u dzieci. Przedszkola, które przejdą proces rekrutacji, będą mogły wziąć udział w projekcie na jeden z dwóch sposobów. W ramach edukacji bezpośredniej, edukatorzy poprowadzą w przedszkolach zajęcia dla dzieci z zakresu prawidłowego szczotkowania i pielęgnacji jamy ustnej. Lekcje będą się odbywały z udziałem rodziców i nauczycieli przedszkolnych.
Edukacja pośrednia przewiduje udział nauczycieli w szkoleniach, w których dowiedzą się jak skutecznie wyrabiać u podopiecznych prawidłowe nawyki zdrowotne.

Placówki, które zostaną wybrane do realizacji drugiej edycji projektu otrzymają atrakcyjne pakiety edukacyjne, niezbędne do prowadzenia zajęć z najmłodszymi.

Więcej informacji na portalu zebymalegodziecka.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH