• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

TEOB: w Warszawie o nowych obliczach implantologii

ŁS
09-01-2015, 12:35
TEOB: w Warszawie o nowych obliczach implantologii W Warszawie trwa konferencja The Essence of Beauty (fot. infoDENT24.pl)
W Warszawie odbyła się konferencja THE ESSENCE OF BEAUTY. Najwybitniejsi specjaliści z Polski oraz zagranicy dyskutują o nowych obliczach implantologii. infoDENT24.pl jest patronem medialnym tego naukowego spotkania.

TEOB odbywa się po raz pierwszy, ale na pewno nie po raz ostatni. Organizatorzy chcą, aby w kolejnych latach impreza stanowiła platformę wymiany wiedzy i doświadczeń najwybitniejszych wykładowców z całego świata. Ma również stwarzać możliwość dyskusji o nowych obliczach implantologii w połączeniu z warszatatmi innowacyjnych technik stosowanych we współczesnej stomatologii.

O polskiej sile dyskusji stanowią: dr n. med. Konrad Walerzak, dr n. med. Tomasz Śmigiel, dr n. med. Agnieszka Laskus, dr n. med. Marcin Cajdler oraz dr n. med. Andrzej Szwarczyński. Międzynarodowy głos zapewnia obecność takich sław stomatologii jak: prof. André P. Saadoun, prof. Joseph Nissan czy prof. Moshe Goldstein.

W programie TEOB znalazły się tematy z zakresu zarządzanie tkankami miękkimi, rekonstrukcji stomatognatycznej, sterowanej regeneracji i augmentacji kości a nawet fotografii w stomatologii.

- Najważniejszym celem w stomatologii jest uzyskanie estetycznego uśmiechu przy zachowaniu struktury dziąseł zgodnej z sąsiadującym uzębieniem - przekonywał podczas wykładu prof. Andre P. Saadoun z Francji.

Prof. Moshe Goldstein z Izraela przypominał, że odbudowa na implantach jest procesem wieloetapowym, który rozpoczyna się przed wszczepieniem implantu i trwa przez fazę chirurgicznego wszczepienia implantu i wyłonienia implantu, a kończy się na opracowaniu protezy. - Rezultat spełniający oczekiwania funkcjonalne i estetyczne pacjenta wymaga staranności na każdym z tych etapów - mówił.

Dr n. med. Tomasz Śmigiel, na co dzień praktykujący w Katowicach, mówił o rekonstrukcjach protetycznych opartych na implantach. - W naszych gabinetach na co dzień podejmujemy decyzję, jaki rodzaj mocowania prac protetycznych zaproponować pacjentowi. Oczywiście, kryteria podejmowania decyzji są różne. Czasami są to względy praktyczne, czasem ekonomiczne, innym razem wynikają z możliwości anatomicznych leczonego człowieka. Nie możemy też pomijać psychologicznego aspektu protezowania, gdy pacjenci często emocjonalnie próbują wymuszać rozwiązanie, które ich zdaniem będzie najlepsze, choć nie zawsze słuszne - mówił w czasie wykładu.

Izraelczyk prof. Joseph Nissan podkreślał, że allogeniczne przeszczepy bloków kości gąbczastej mogą stanowić alternatywny sposób leczenia spełniający wymagania kliniczne i estetyczne przy sterowanej odbudowie protetycznej opartej na implancie w przypadku atrofii przedniego odcinka kości szczękowej.

Dr n. med. Konrad Walerzak z Warszawy zwrócił uwagę na problem braku wspólnej wizji leczenia pacjenta. - Najprostszym przykładem jest pozycjonowanie implantów przez chirurgów nie do końca odpowiadające potrzebom rekonstrukcji protetycznych oraz oczekiwania protetyczne wykraczające poza możliwości chirurgiczne - mówił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH