PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Technik dentystyczny pożądanym gościem podczas FDI w Poznaniu

ms
26-08-2016, 08:29
Technik dentystyczny pożądanym gościem podczas FDI w Poznaniu Beata Peterson, prezes ZG PTTD (foto: archiwum)
- Kongres FDI wykorzystamy do pogłębienia wiedzy zawodowej oraz do nawiązywania i rozszerzania pożytecznych form współpracy na przykład z Sekcją Protetyki PTS – mówi Beata Peterson, prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Techników Dentystycznych.

infoDENT24.pl: Czy obecność techników dentystycznych podczas corocznych kongresów FDI to norma, czy FDI w Poznaniu, jest pod tym względem novum?
Beata Peterson, prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Techników Dentystycznych: Obecność techników dentystycznych podczas corocznych Kongresów FDI jest sprawą indywidualną. Należy podkreślić, że mamy grupę osób ze środowiska, która uczestniczy w światowych wydarzeniach stomatologicznych. Niemniej jednak możemy powiedzieć, że FDI w Poznaniu jest to nowa oferta skierowana do techników dentystycznych.

infoDENT24.pl: Poznański Kongres będzie miał dla polskich techników dentystycznych tylko wymiar szkoleniowy, czy także pozwoli na wymianę doświadczeń dotyczących usytuowania zawodu w branży stomatologicznej?
Beata Peterson: Oczywiście sam program szkoleniowy jest bardzo istotny, ale ważna jest również możliwość nawiązania kontaktów interpersonalnych, pozwalających na szeroką wymianę poglądów dotyczących tematów zawodowych. Dążeniem naszym będzie także, nawiązanie współpracy z Sekcją Protetyki PTS.

infoDENT24.pl: Co szczególnie wartościowego dla siebie znajdą technicy dentystyczni podczas FDI w Poznaniu?
Beata Peterson: Sesja dla techników dentystycznych porusza różnorodną i ciekawą tematykę.

Jednak szczególnie interesujący będzie wykład tech. dent. Nicka Mekaisa na temat „Ceramika/Kolor/Analiza: dekodowanie koloru naturalnego zęba i odtworzenie go z proszków ceramicznych”. Wykładowca ten będzie prowadził również warsztat dla techników dentystycznych, podczas którego zaprezentuje materiały Shofu Vintage LD i Shofu Vintage Art LF .

Zachęcam też do uczestnictwa w wykładzie  tech. dent. Katarzyny Subotowicz  na temat „Kolor w służbie estetyki – zależności w uzyskiwaniu pożądanej barwy i wybranych na uzupełnienie ceramiczne rodzajów struktur”.

Ciekawie zapowiadają się także wykład dr n. med. lek. stom. Piotra Fabjańskiego na temat „Optymalizacja zasięgu płyt protez całkowitych. Praktyczne sposoby poprawiania retencji i stabilizacji” oraz wykłady z zakresu wykonawstwa prac protetycznych z zastosowaniem technologii CAD/CAM.

Godny polecenia jest również cykl wykładów pod nazwą „Akademia okluzji Bausch”.

infoDENT24.pl: Czy są przybliżone szacunki dotyczące liczebności techników dentystycznych podczas FDI w Poznaniu?
Beata Peterson: Uważam, że zawsze znajdzie się grupa techników dentystycznych zainteresowana wykładami skierowanymi do lekarzy stomatologów specjalistów z zakresu protetyki.  Osobom tym polecam wykład dr Juliana Conejo na temat „Minimalnie inwazyjna odbudowa całych łuków z użyciem technologii CAD/CAM” oraz wykład assist. prof. Georgesa Tehini „Aspekty protetyczne w implantologii stomatologicznej”.

SŁOWA KLUCZOWE
FDI   Kongres FDI   FDI_2016  

POLECAMY W SERWISACH