• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Szybka ścieżka w specjalizacji

ms
15-12-2014, 15:13
Szybka ścieżka w specjalizacji MZ o specjalizacjach (foto: infoDENT24.pl)
Projekt wprowadzenia tzw. szybkiej ścieżki w specjalizacji będzie przedmiotem analizy Ministerstwa Zdrowia - zapewnia wiceminister resortu Sławomir Neumann. Za takim rozwiązaniem opowiada się Komisja Młodych Lekarzy z OIL w Gdańsku.

Z punktu widzenia gdańskiej KML chodzi o maksymalnie racjonalne wykorzystanie miejsc szkoleniowych. Pomysł ten jest szczególnie ważny w przypadku specjalizacji szczegółowych, w których liczba miejsc szkoleniowych była szczególnie ograniczona. Istnieje jednak podejrzenie, że Ministerstwo Zdrowia wykorzysta „szybką ścieżkę" do wprowadzenia kolejnych oszczędności w procesie kształcenia kadr medycznych.

Kolejnym punktem pożądanym - w ocenie KML - jest poprawka umożliwiająca przeniesienie, przyznanej rezydentury do innego województwa. Powstała szansa na wdrożenie takiego rozwiązania.

Młodzi lekarze obawiają się jednak, że zmiany uchwalane przy okazji pakietu ustaw okołobudżetowych, bez konsultacji ze środowiskiem lekarskim, nie będą służyły bezpieczeństwu zdrowotnemu obywateli.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH