PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Szkolenia „Studenci StuDENTom” nabierają wiatru w żagle

ms
30-12-2016, 08:01
Szkolenia „Studenci StuDENTom” nabierają wiatru w żagle „Studenci StuDENTom” (foto: PTSS Gdańsk)
Gdański Oddział PTSS w roku akademickim 2016/17 zapoczątkował cykl szkoleń pod wspólną nazwą „Studenci StuDENTom”.

Celem tego przedsięwzięcia jest integracja oraz wymiana doświadczeń, a przede wszystkim zdobytej wiedzy przez studentów z różnych kół naukowych działających w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym ze studentami stomatologii zrzeszonymi w Polskim Towarzystwie Studentów Stomatologii. Inicjatorem akcji jest Adam Bęben, prezes PTSS Gdańsk.

W 2017 r. akcja „Studenci StuDENTom” nabierze tempa. Jak zapewniają organizatorzy, nie zabraknie kursów z szycia, czy radiologii, ale oprócz tego dojdą szkolenia z: anatomii, okluzji, medycyny ratunkowej i wielu innych dziedzin, a to wszystko dzięki bliskiej współpracy z poszczególnymi kołami naukowymi.

Pierwsze spotkanie z cyklu „Studenci StuDENTom” odbyło się 4 listopada 2016 r. Prowadziła je Paulina Pałasz, przewodnicząca SKN Radiologii oraz koordynator ds. nauki gdańskiego PTSS. Studenci mieli okazję podszkolić się z zakresu radiologii zdjęć wewnątrzustnych. Na warsztaty, oprócz studentów, chętnie przybyli również lekarze stażyści.

Kolejne szkolenie zorganizowano 19 listopada 2016 r. Podtytuł „Stoma szyje!” był uzasadniony bowiem szkolenie dotyczyło technik szycia chirurgicznego stosowanego w stomatologii. – Chęć uczestnictwa w warsztatach przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Musieliśmy zorganizować dwie tury – mówi Adam Bęben. Warsztaty prowadzone były przez Ksawerego Bieniaszewskiego oraz Adama Blumensztajna - studentów IV roku kierunku lekarskiego, którzy są członkami SKN Chirurgii Ogólnej. Uczestnicy ćwiczyli zakładanie szwów na wieprzowym materiale biologicznym.

Zainteresowanie było tak duże, że 10 grudnia 2016 r. zorganizowana została druga edycja warsztatów, dla osób, które nie dostały się na listopadowy kurs (tym razem przeprowadzono trzy tury).

Nauka szycia chirurgicznego nie byłaby możliwa, gdyby nie narzędzia, które zostały wypożyczone studentom przez zaprzyjaźnioną firmę oraz jednorazowe materiały dostarczone przez drugą firmę. Adam Bęben ceni także współpracę ze studentami z SKN Chirurgii Ogólnej.

- Chciałbym serdecznie podziękować Marcinowi Poznańskiemu i firmie B.Braun oraz Ewie Siudak i firmie SoloMedica za świetną współpracę i okazaną pomoc. Dzięki wam możemy się dokształcać, co, mam nadzieję, pozytywnie zaowocuje w naszej przyszłej pracy. Kursy odbywają się w soboty w godzinach popołudniowych i wieczornych, a mimo tego chętnych nie brakuje – informował Adam Bęben.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
PTSS Gdańsk  

POLECAMY W SERWISACH